Musela som zabíjať

Musela som zabíjať
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274581/mid_musela-som-zabijat-9mv-274581.jpg 4 77 77

V súčasnosti už žije China Keietsi v Dánsku, kde sa rozhodla ako prvý detský vojak napísať skutočný, autentický príbeh svojho života. Silný príbeh o bolestnom detstve, ktorého vyvrcholením je výcvik a následne ťažké boje, na ktorých sa autorka s ďalšími vojakmi zúčastnila. Čitateľ spolu s ňou prežíva každodenné neľahké situácie, ktoré nikoho nenechajú ľahostajným. Je to dobrodružná cesta Ugandou a jej mučivou nedávnou históriou, výprava za poznaním i príbehom, na ktorý sa nezabúda.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Motýľ

Mit liv som barnesoldat i Uganda , 2002

Aleh
24.11.2022 5 z 5

Osud jí předurčil přetěžký život. Do vínku toho China moc nedostala. Je těžké o tom psát, myslet na to, mluvit o tom, číst o tom, .............. China to všechno žila. Těžká, přetěžká léta dětství a dospívání s puškou v ruce............. Dnes žije na severu Evropy v civilizovaném světě, ale zapomenout nejde. Žije.

lenikhor
20.10.2022 4 z 5

Silný příběh. Čekala jsem dle recenzí, že to bude hodně o krutostech v africkém pojetí válčení, což tedy bylo, ale také je to neuvěřitelný příběh "bojovnice" - nejen za přežití v krutých podmínkách, ale hlavně to, jak dokázala jít za svým snem o životě v lepších podmínkách. Myslím, že autorka vynechala spoustu podrobností a určitě i to co napsala, muselo být obtížné sdílet s ostatními. Svým nasazením snad pomůže i jiným dětem a ženám s podobným osudem...

Hanouch072
13.05.2022

Drsná knížka, ale bohužel pravdivá.

denisa7430
04.09.2020 4 z 5

Drsná svým obsahem... Příšerné dětství a ještě horší dospívání jedné mladé slečny, avšak týkající se mnohých dalších afrických dětí.
Lidstvo je opravdu svou krutostí "jedinečné".

maja2712
13.12.2018 4 z 5

Kniha je o nebývalé krutosti, o životě, který se odehrává souběžně s naším "jen" o pár kilometrů dál.

havranice
14.05.2017 5 z 5

Ta žena měla opravdu strašný život - od vztahu s otcem, znásilnění, byla dětským vojákem a krutě zabíjela, atd.,atd., - dost otřesné čtení. Jsou s ní rozhovory na youtube - pro mě je v její tváři to co prožila dál vnímatelné, jsou to hrůzy takového formátu, že to asi ani čas nijak extra ani zadlouho neodplaví. Dobré knihy dávám často jako dárek k různým příležitostem přátelům - ale nikomu nemám to srdce udělat to, že bych mu dala zrovna tuto knihu - i po letech mám v sobě úděsné obrazy situací v knize popisovaných a asi nemám pocit, že by mi přátelé poděkovali zato, že už to mají v hlavě taky - prostě jim to nechci dělat. Kniha je fakt pro otrlé.

Marka76
10.11.2015

Mě se kniha líbila-dopručuji.

Jarda Burgan
30.06.2015 3 z 5

Nic extra. Nafouknutá bublina
50%

notburga
24.06.2015 5 z 5

Neskutečně silná kniha. Dodnes na některé pasáže vzpomínám a to jsem ji četla skoro před deseti lety. Budu si pro ni muset do knihovny zase zajít.

dva.v.1
27.04.2014

dávná minulost a vzdálená Uganda kdesi v daleké Africe ??
Omyl !! drsná realita současného světa.
Ovšem..oficiální " obsah " to podle mého názoru zkresluje...nebo jsem špatně četl ???

TinaBookBlog
04.01.2014 5 z 5

Neuvěřitelné..... I po několika letech jsem si na tuto knihu vzpomněla

Michaela91
17.07.2013 4 z 5

Vážně neuvěřitelný příběh, tyto knihy mě vždy dostanou, nepochopím jak se tohle může někde stát. Nicméně kniha byla čtivá a zajímavá. Nepochopím co jsou lidé ochotni udělat jiným lidem. Smutné..

Martin, Vyškov
30.11.2012 4 z 5

Knihy zaměřené na africkou problematiku mě baví a tento příběh je velice poutavý!!!

Kituna
15.08.2012 5 z 5

neuveritelny pribeh..

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Zajímavá kniha plná překvapení, strhujícího děje a surovosti nás lidí, která nám opět ukáže co je ve světě možné a co mi lidé za zvěrstva dokážeme. Knížka se nečte úplně lehce (nemyslím teď náročnost textu či téma samotné), ale prostě neumí ve čtenáři v některých pasážích úplně vyvolat představivost.

PanKérka
23.01.2011 5 z 5

Fakt dobrý. Místy jsem ani nemohla uvěřit, že něco takového se opravdu děje..