Mumie

Mumie https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28390/mid_mumie-Psn-28390.png 4 23 4

Od chvíle, kdy Lana spatřila mumii prince Nefry na egyptologické výstavě, zažívá nevysvětlitelné pocity. K sarkofágu ji stále cosi magicky přitahuje, slýchá dokonce tajuplný šepot: "Vrať se ke mně, moje princezno. Vrať se!" Záhad přibývá. Jednou v noci se mumie objeví v parku, vztahuje po Laně ruce a volá na ni. Lana se snaží být rozumná ví, že mumie nemůže obživnout, ale kdo se v ní potom skrývá? Lana se zmítá mezi svými sny o princi Nefrovi a strašidelnou realitou. Napětí se stupňuje, Lana se začíná doopravdy bát.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Mummy , 1995

lucia0482
14.03.2023 5 z 5

Opäť jedna dobrá kniha pre násťročných, ktorí obľubujú napätie a hľadanie odpovedí. Opäť jedna chuťovka,ku ktorej som sa dostala na strednej škole a počas letných prázdnin som si ju prečítala. Rozhodne je skvelá aj na letné dovolenky,je to malá útla knižka, ktorú si deti ľahko vezmú do ruksaku.

dr.horrible
27.09.2022

Kniha z detstva, jedna z prvých. A ešte Správna päťka, lol.

annettka1098
10.02.2019 5 z 5

Četla jsem ji snad před 10 lety jako svou prvnim knihu tohoto žánru a dodnes na ní vzpomínám jako na hodně dobré čtení.

Azizi
10.06.2011 5 z 5

Ďalšia z mojich prvých prečítaných kníh, z ktorých silný dojem vo mne zostane už asi po celý život. Z edície noviel Nočná Mora (kedysi predávaných za pár korún v stánkoch s novinami) sa ku mne dostala ako prvá a úplne ma uchvátila. Príbeh, hlavná postava, atmosféra a najmä tá mačka. Čo na tom, ak je to brak? Pripomína mi tie úžasné chvíle útleho detstva, kedy bolo všetko také vzrušujúce, napínavé, krásne... Tak preto túto knihu radím medzi moje srdcovky a na tom sa už nemôže nič zmeniť :)

Autorovy knížky

Barbara Steiner