Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329670/bmid_muj-zivot-v-jeho-tlapkach-vypraveni-oyB-329670.jpg 5 65 24

Wendy Hillingová trpí vzácnou genetickou vadou označovanou jako nemoc motýlích křídel. Ta způsobuje, že se jí při sebemenším nárazu trhá kůže a naskakují puchýře. Zlatý retrívr Ted, kterého Wendy spolu s „Psími společníky“ vycvičila, je zřejmě jediným asistenčním psem v Británii, který je oporou osobě postižené touto nemocí. Pomohl jí vrátil sebedůvěru a nezávislost. Wendy se teď na Teda naprosto spoléhá a on už jí zachránil život tolikrát, že to přestala počítat. Můj život v jeho tlapkách je příběh, který dojme a zahřeje u srdce. Je o vztahu člověka a zvířete, o životě s postižením, o překonávání strastí stejně jako o mimořádných zvířecích schopnostech. Inspirativní příběh o neobyčejném poutu mezi Wendy a Tedem je současně příběhem o autorčině podivuhodném životě, o její nemoci a celoživotním boji s nepřízní osudu i o tom, jaký převrat v jejím životě Ted způsobil.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata
Vydáno: , Mladá fronta

My Life In His Paws: The Story of Ted and How He Saved Me , 2016

MartinaF
14.06.2017 5 z 5

Tak tato kniha je zatím jedna z těch nejlepších, co jsem letos četla. Je to dojemné, poučné i veselé.

stafbul
31.05.2017 5 z 5

Nádherné, krásné, úžasné....velmi poučné a motivující k tomu, stále pracovat na vztahu se svým psem. Člověka to donutí zamyslet se nad tím, co pro něj ten jeho čtyřnohý parťák znamená. Knihu si určitě koupím!

Půca4
22.05.2017 5 z 5

Mám neskutečně ráda příběhy o zvířatech a ještě více o asistenčních psech. Když mi kniha prošla rukama v knihovně při zpracování, musela jsem si ji pak hned půjčit. Dala by se v pohodě přečíst za den - tak moc byla napínavá a nutila číst dál, já jí ale kvůli nedostatku času měla za dva a četla jsem ji do noci, protože jsem chtěla nutně vědět, jak dopadne. Tato kniha nám všem může otevřít oči. Pro 'zdravé' lidi je trochu nemožné si představit, jaké to je, být jakkoli postižený. Stejně tak jako pro postižené je těžké si představit, jaké by to bylo být 'normální'. K tomu všemu nám mohou pomoci jedině psi (celkově zvířata). Celou knihu jsem autorce držela palce, protože díky téhle knize jsem se o nemoci EB neboli nemoci motýlích křídel dozvěděla poprvé a byla jsem ohromně překvapená. Život s ní nemůže být nikdy lehký. A to více jsem byla nadšená, jak asistenční psi dokáží zvládnout "úplně vše"! Jak dokáží tak strašně moc usnadnit životy a nahradit pomoc jiných lidí. Budu na autorku myslet i do budoucna a doufám, že vydá třeba další knihu, protože přestože to není spisovatelka, kniha se četla dokonale! Usmívala jsem se, když se autorce dařilo vše jak mělo, když jí vycházely věci, o kterých si myslela, že jsou nemožné a naopak tajila dech, když se dělo něco mimořádného nebo smutného. Jednoduchý spád příběhu, žádné nadbytečné postavy nebo odchylky od děje - DOPORUČUJI a jak jinak než 5 *. V budoucnu bych si jí přečetla klidně znova.
Těm, kterým se kniha taky tak líbila můžu doporučit: Štěně k Vánocům, Marley a já, Psí poslání, Psí cesta a chystám se na Sophie.

kneslova
20.04.2017 5 z 5

Je to úžasné, donalé a neskutečně nádherné povídaní. Nějak mi schází slova. Všechna čest autorce, všem okolo ní a zvláště psím společníkům. Ač není spisovatelka, kniha je čtivá a nádherně napsaná, nebojte, není smutná. Je z praktického života a nutí člověka, vážit si každého dne a být vděčný za to, co je. Jí i psům patří má úcta a obdiv. Skvělá kniha. Pět hvězdiček je málo

životopisy, biografie psi - výchova a výcvik retrívr, retriever člověk a pes kůže (anatomie) EBD - nemoc motýlích křídel asistenční psi lidé se zdravotním postižením

Autorovy knížky

2017  94%Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil

Kniha Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil je v