Můj život v hudbě

Můj život v hudbě https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211997/mid_muj-zivot-v-hudbe-211997.jpg 5 2 1

V přítomném díle obeznamuje autor svého psychiatra prof. Jaroslava Stuchlíka se svými osmatřiceti operami, čtrnácti symfoniemi, jedním rekviem a celou řadou drobných skladeb. K dopisu jsou připojena libreta jeho dvou oper.

Králíczek
11.10.2023 5 z 5

Bože, to jsem zas narazil na neuvěřitelně úžasně podivnou knihu. Ale beletrie, která k 215 stranám textu potřebuje 80 stran vysvětlivek, jmenný rejstřík čítá několik set jmen a autor byl tak trochu (a možná víc než trochu) blázen, asi nemůže být normální. Celou četbu jsem se nemohl zbavit dojmu, že si autor ze všech střílí a několikrát jsem se pokoušel ujistit, že není fiktivní. Je to totiž takový Jára Cimrman z psychiatrické léčebny a nějak si nedokážu představit člověka, který prodává svou tvorbu stylem 20 korun za kilo rukopisů a navíc si tímto způsobem dokáže vydělat 50 Kčs. Nejvíc mou představivost zaujal bojový balet Dukla. Když jsem si představil baletky provádějící bojové přískoky pěchoty (má fantazie je vykreslila v zelených baletních úborech, se samopaly přitisklými k hrudi), bylo mi jasné, že by mě z divadla brzy vyvedli. Už se těším, až si přečtu jeho básnickou sbírku Dekadentův lós a obávám se, že si nakonec koupím i pdf verzi cestopisu po fiktivní planetě Pěšky napříč Marmokojem.

Autoři knihy

Jan Lukeš
česká, 1912 - 1977
Vladimír Borecký
česká, 1941 - 2009

Kniha Můj život v hudbě je v