Můj život se schizofrenií II. - začátek konce

Můj život se schizofrenií II. - začátek konce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481612/bmid_muj-zivot-se-schizofrenii-ii-zacate-z5x-481612.gif 4 1 1

„Můj život se schizofrenií II. - začátek konce“ je volné pokračování knihy „Můj život se schizofrenií“. Jde o upřímnou zpověď mého života s psychotickým onemocněním, kde popisuji své emoce a prožitky, ať již v relativním zdraví či nemoci, v běžném životě či v psychiatrické nemocnici, jaké to pro mě mělo následky a jak se s tím snažím vyrovnat. Tuto knihu bych chtěla věnovat psychoterapeutickému doléčovacímu oddělení 17BC v Psychiatrické nemocnici v Opavě, které mě naučilo, jak se s nemocí naučít žít, jak ji včasně rozpoznat, a jak o ní dokázat mluvit, což byl pro mě předtím velký problém, protože jsem se za onemocnění velmi styděla. Dnes a denně musím se svou nemocí žít, vždy když jsem ve stresu se mé onemocnění zhorší, přesto se snažím věnovat svým koníčkům a zájmům, pravidelně navštěvuji svého psychiatra a psycholožku, chodím do následné organizace, beru depotní injekce a užívám léky. Snažím se předávat svou zkušenost s nemocí ostatním. Autorka... celý text

hu_87
01.10.2021 4 z 5

Podobně jako u prvního dílu jde o zpověď ženy, která si prošla mnoha hospitalizacemi a obdržela mnohé diagnózy. Jedná se spíš o takovou deníkovou formu, takže opět hraje prim upřímnost, sem tam nějaký vulgarismus.
Tentokrát co se týče počtu stran - je to poněkud střízlivější, vzhledem k pevné vazbě a tužšímu papíru stránek.

schizofrenie duševní poruchy, duševní nemoci psychózy

Jiřina Koudelová
česká, 1974
2010  100%Německý ovčák I.
2011  100%Německý ovčák II.
2020  80%Můj život se schizofrenií
2020  80%Můj život se schizofrenií II. - začátek konce