Můj život se schizofrenií

Můj život se schizofrenií https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481611/bmid_muj-zivot-se-schizofrenii-fvq-481611.jpg 4 3 2

Chtěla bych touto knihou přiblížit čtenářům, jak se žije s psychotickým onemocněním - schizofrenií. Poprvé se u mne objevily imperativní sluchové halucinace po traumatizujících událostech, když mi bylo 15 let a byla jsem poprvé odeslána k psychiatrovi. Hospitalizovaná na psychiatrii jsem však byla až o 3 roky později. Od té doby u mne docházelo k opakovaným hospitalizacím, protože jsem se dlouho nemohla smířit s tím, že jsem vážně psychicky nemocná, nechtěla jsem brát léky. Poznala jsem potupné kurtování k posteli, nedobrovolné hospitalizace na uzavřeném oddělení i léčbu „elektrošoky“. Uběhlo mnoho let, opakovaně jsem se vracela do psychiatrické léčebny, vždy když jsem ve stresu, tak se moje nemoc zhorší. Nakonec jsem pochopila, že s nemocí nemůžu bojovat, ale že se s ní musím naučit žít. Věnuji se svým koníčkům a zájmům, dlouhodobě navštěvuji psychiatra a psycholožku, beru depotní injekce a užívám léky. Zúčastňuji se různých besed a snažím se předávat svou zkušenost s nemocí ostatním.... celý text

Pavla-Adina
07.11.2021 3 z 5

Silný příběh, těžká četba a můj velký soucit a obdiv jít s příběhem na "trh".

hu_87
30.09.2021 4 z 5

Nějakou dobu trvá, než se příběh "rozjede", ale o to je to upřímnější. Paní Koudelová se zde otevřeně vyznává ze svého v mnohých ohledech smutného dětství a špatných zážitků ve škole (což jí dovedlo k některým zoufalým činům, ale zoufalí lidé dělají zoufalá rozhodnutí); načež začala slýchat jistý hlas, se kterým se dlouho nikomu nesvěřila (přikazoval jí mj. to, že ho nemá prozradit). Hodně pádů, ale mnoho chvil, kdy vstala a bojovala.
V průběhu čtení se zde vyskytují některé fotky, např. pejska (žel černobílé), nebo citáty.

Co je velká škoda: dotyčné nakladatelství osobně neznám a myslím si, že byla velká chyba knihu vydávat v pevné vazbě; vzhledem k většímu počtu stran a poměrně hutnějšímu papíru stránek dává docela záhul držet knížku tak, aby listy držely při čtení. Myslím si, že tohle byla velká škoda a samozřejmě se mohlo trochu víc zapracovat na obálce, ale neznám okolnosti, za jakých kniha vyšla (nebo knihy, když jsou dvě), finance apod. Každopádně, dokážu si tyhle knížky představit třeba dejme tomu v přijatelnější vazbě, lépe volené obálce a větší propagaci a mohla by se dostat k mnohem více lidem, kteří hledají literaturu zaměřenou na poruchy schizofrenního okruhu. Tak aspoň doufám, že se kniha postupně dostane k víc lidem.