Můj život s Deep Purple

Bezprostředně působící vyprávění anglického rockového zpěváka a textaře Iana Gillana o sobě a o lidech, s nimiž spolupracoval. Vzpomínky na působení v britské hudební skupině Deep Purple. Kniha přináší barvité Gillanovy vzpomínky na své působení s britskou hudební skupinou Deep Purple, s níž spolupracoval od roku 1969. Autobiografické vyprávění a výroky dotvářejí obraz tohoto osobitého hudebníka. Spoluautorem knihy je David Cohen. Její součástí je textová dokumentace, diskografie, přehled skladeb, v nichž Ian Gillan zpívá a jmenný rejstřík. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97104/muj-zivot-s-deep-purple-97104.jpg 4.613
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Volvox Globator

Ian Gillan - The autobiography of Deep Purple, 1998

Kniha Můj život s Deep Purple

Harry
12.09.2016

Knihu jsem si musel přečíst, protože jakožto pamětník a muzikant, hrající kdysi rock a tedy i skladby Deep Purple, jsem se chtěl dozvědět něco více o slavném zpěvákovi, při jehož interpretaci např. Child in Time šel ( vlastně pořád jde) mráz po těle.Gillan popisuje život profesionálního umělce, který není zrovna vzorový, ale tak to v umění prostě chodí. Ve své životní kapele, ve které nepůsobil stále, měl komplikované vztahy z fenomenálním kytaristou Ritchie Blackmoorem, což byla i příčina jeho odchodu . Deep Purple, navzdory pokročilejšímu věku jejich členů, vystupuje i dnes a já jim přeju, aby vydrželi co nejdéle.

endyamon
25.06.2016

Číta sa to dobre, ale čosi tomu chýba, Gillan je v kritických chvíľach (rozumej konflikty, hlavne s Blackmoreom) málo konkrétny. Takisto aj svoje chyby podáva často štýlom "proste taký som".
Každopádne, kniha je povinnosť pre fanúšika Deep Purple (a aj Gillanovej sólovej tvorby - názov knihy zavádza!).

motl57
29.12.2013