Můj život mezi slzami a smíchem

Můj život mezi slzami a smíchem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454081/bmid_muj-zivot-mezi-slzami-a-smichem-Obn-454081.jpg 4 76 34

Knižní událost podzimu – Jiřina Bohdalová téměř v devadesáti letech vypráví o svém životě. Poprvé knižně. Fotografie z osobního archivu. Jak Jiřina Bohdalová bilancuje svůj život? Čeho si považuje ve své herecké dráze, kterou začala před 81 lety jako osmiletá? Co cítí, když se ohlédne za svým soukromým životem, který se snažila tak přísně střežit? Jak prožívala žalářování otce za vlastizradu a v jakých podmínkách vychovávala dceru Simonu? Proč nad ní držel ochrannou ruku Jan Werich? Kolikrát jí do života vstoupila StB – od zatčení přes návrhy na donášení až k soudnímu rozhodnuté provést výmaz jejího jména ze seznamů spolupracovníků? Proč jí prezident Novotný děkoval za to, že si ho nevzala, zatímco prezidentova manželka jí chtěla vystrojit svatbu s Radkem Brzobohatým? Jiří Janoušek ke spolupráci s Jiřinou Bohdalovou říká: „Pokusili jsme se spolu vylíčit tu klikatou životní pouť a přiblížit ji fotografiemi i dokumenty z rodinného archivu. Doufal jsem, že v jejím věku nechce nic předstírat a nepotřebuje si nic namlouvat. Že se nebojí přiznat, co jak bylo, a že se nebude ohlížet na to, co tomu kdo řekne. Nezklamal jsem se.“... celý text

baty
13.04.2021 5 z 5

Krásně popsaný život naší přední skvělé herečky.

Anasa
06.03.2021 5 z 5

Dočteno a musím dát pět hvězdiček. Nejsem totiž čtenářka této literatury, v posledním roce jsem se ale dvakrát nechala zlákat a přinesla jsem si z knihovny knížku od známého vtipného umělce a jinou o známém, opět vtipném a zábavném herci. Přesto jsem ani jednu z nich takzvaně nedala. Prostě jsem je do knihovny odnesla nedočtené. Jiřinu Bohdalovou jsem měla dvakrát v ruce a vždycky jsem si řekla, že to opět není pro mne a že do výzvy si najdu nějaký pěkný životopisný román. Nakonec však tahle knížka na mém nočním stolku skončila a ejhle! dočetla jsem. Dokonce s chutí. Nebylo to ani moc dlouhé, ani nabité všemi daty a setkáními, v mnohém byla kniha decentní, události nastínila, ale nepiplala se v nich. Přitom bylo opravdu o čem číst. Povedená kniha, velká osobnost.

stajka
21.02.2021 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která se dá přečíst za jedno odpoledne. Herečka neměla vždy na růžích ustláno, ale nikdy se nevzdala.

Sandalkar
10.02.2021 4 z 5

Velmi osobni vypoved ceske herecke legendy. Dobre se cetlo. Je zajimave jake osudy maji slavni za oponou...
Rusilo me ale provedeni knihy. Sem tam hrubky, chybejici slova a pro me graficky moc velky mismas.

IvaKo
07.02.2021 4 z 5

Coby filmová a divadelní fanynka jsem si tuto vzpomínkovou knihu paní Bohdalové přečetla se zájmem. Vyprávění je poměrně stručné, věcné a otevřené, takže se nevyhýbá ani obtížným a nepříjemným obdobím života této všestranné herečky, která se stala součástí i našich životů. Navíc je to graficky moc pěkně vybavená kniha.

Ronny
07.02.2021 3 z 5

Mě nejvíce zaujala první část, kdy p. Bohdalová popisuje těžké životní období, kdy byl uvězněn její otec. Opravdu obdivuhodným způsobem to zvládla! Výčet jejích rolí atd. mne nijak nezaujal, velmi málo tam bylo napsáno o jejím vztahu s manželem Radkem.

ještěrka38
30.01.2021 5 z 5

Paní Bohdalovou jsem měla vždycky jako herečku ráda a myslím si, že byla vždycky výborná. Konečně kniha, kterou vypráví celou ona a vypráví i o věcech, které pro ni nebyly hezké.. O to víc se mi kniha líbila..

georginaa
22.01.2021 5 z 5

Co na to říct? Každý kdo miluje Jiřinku, její smysl pro humor, stále usměvavá tvář, prostě vyzařuje takovou pohodu, že to dává pocit štěstí na duši. Ať má problémy jakékoliv, na jevišti vždy vše zahodí a předává lidem svůj projev lidi pobavit. A to ona umí z grácií. Nesmírně vitální žena, kterou nesmírně obdivuji. Jsem ráda, že kniha vyšla za jejího života, kde ukazuje co se v jejím životě odehrálo. Plno filmových děl, ani jsem některé neznala, divadelních scén a plno kolegů, kteří ji obdivují. Každý má minulost ať ponurou, nebo pěknou, v té době kdy to měl každý těžký se musel probojovat jak se dalo, neodsuzuji za to ji ani nikoho jiného, prostě to byla taková divná doba. Dnes je vše jiné, ale zároveň se potýkáme zase s jinými problémy. Takový je prostě život. Já Jiřince přeji ještě spoustu krásných let a jsem moc ráda, že tuto knihu mám.

LenkaKa
18.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, Jiřina Bohdalová je "paní herečka" to vím, viděla jsem ji i na divadle. Některé její postoje se mi třeba tak úplně nelíbí, ale kniha je věcná, nikomu nic nevnucuje, ať si každý udělá svůj názor. V životě není nic černobílé.

Květakniha
10.01.2021 4 z 5

Cekala bych obsahlejsi vzpominani, kdo se taky dozil 90 let? Ale i tak jsem mela radost.

alzbeta4340
02.01.2021 4 z 5

Kniha vzpomínek oblíbené herečky je krásně graficky zpracovaná, obsahuje hodně fotografií na kvalitním papíře a text má celkem velká a výrazná písmena. Je to tedy ideální dárek zvláště pro pamětníky a pamětnice.
Mladší čtenáře možná zklame určitá stručnost textu. Mě osobně by daleko více zajímal život známé umělkyně s problematickým kádrovým profilem za normalizace v socialistickém Československu. Musel to být skutečný tanec mezi vejci a o tom se dozvíme jen málo. Nejspíš to nemůžeme paní Bohdalové vyčítat, ale je to ztracená příležitost. Bylo by to jistě zajímavé svědectví. 3,5 hvězdičky

jaspurha
20.11.2020 5 z 5

Na knížku jsem se těšila a přečetla na jeden zátah. Paní Bohdalová je pro mne velká herečka a pamětnice. Kniha je napsaná věcně a jasně, ve vyprávění se neztratíte ba se i pobavíte, ač je to protknuto i těžkými časy, které prožila v poválečné době. Doporučuji.

Prubner
02.11.2020 3 z 5

Memoáry jsou to poněkud stručné, 200 stran, z toho nejméně polovinu zabírají fotografie. Paní Bohdalová má jistě v zásobě tolik zážitků a historek, že by to vydalo na tři takové knihy. Ale fotky jsou hezké, jako vánoční dárek ideální.

VulpesVulpes
23.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha a důstojná pocta skvělé herečce k blížícímu se životnímu jubileu. Tleskám!

herečky české herečky Jiřina Bohdalová, 1931-

Autoři knihy

Jiřina Bohdalová
česká, 1931
Jiří Janoušek
česká, 1943

Kniha Můj život mezi slzami a smíchem je v