Můj Terezínský deník 1943-1944

Když měla Helga Pollak 12 let, deportovali ji i s otcem Otto Pollakem do ghetta v Terezíně. Od 27. ledna 1943, až do svého transportu do Osvětimi 23. října 1944, žila v dívčím domově L 410, v pokoji 28. Tam se v ústraní svěřovala jen svému deníku. V historickém a biografickém kontextu, a v kombinaci se zápisky Otto Pollaka, jsou v knize prolínány vzpomínky a dokumenty otce i dcery, což vzbuzuje pocit pospolitosti, sdílených zkušeností, obav i naděje. Čtenáři je tak předkládán jeden z nejpevnějších vztahů – vztah otce a jeho dcery. Příběh Helgy Pollak je ukázkou vzpomínek a připomínkou osudu evropských židovských dětí. Kniha je prvním kompletním vydáním dívčina deníku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404947/muj-terezinsky-denik-1943-1944-RDZ-404947.jpg 51

Mein Theresienstädter Tagebuch 1943-1944: und die Aufzeichnungen meines Vaters Otto Pollak (2014)

Literatura faktu, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Můj Terezínský deník 1943-1944

maryzka

Tato kniha byla opravdu základem knihy Hannelore Brener ,, Děvčata z pokoje 28. I když je zde vylíčen podrobněji osud paní Helgy Kinsky v knize od H.B. je vylíčen osudy dětí z pokoje 28 podrobněji.Zde měla štěstí v tom, že měla otce a pak měla štěstí nebo spíš byl pro ní připraven lepší osud.Každopádně kniha je další mozaikou o osudu židovských lidí v Dantově pekle jak koncentrační tábor pojmenoval jeden vězeň v jedné knize, který přežil koncentrační tábor.

Terezín židovská ghetta

Autor knihy