Můj sen o zlatě a sněhu

Můj sen o zlatě a sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367283/bmid_martin-fourcade-muj-sen-o-zlate-a-s-5AJ-367283.jpg 4 189 41

Držitel největšího počtu medailí ze zimních olympijských her mezi francouzskými sportovci, rekordman v počtu vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru i vítězství během jedné sezony… Martin Fourcade je ve svých 28 letech světovou biatlonovou legendou a jedním z největších francouzských šampionů. V této knize se ohlíží za svou fascinující životní dráhou. Vzpomíná na dětství strávené v Pyrenejích, na Alpy, kam následoval svého staršího bratra, a na pohoří Jura, kde sám čelil svému osudu a otevřel se sobě i ostatním; nevynechává ani adrenalin Olympijských her ve Vancouveru a triumf v Soči. Popisuje vnitřní pohnutky, které ho přiměly překonat jeho limity, odhaluje svou zranitelnost, a my tak můžeme zahlédnout neuvěřitelnou sílu jeho charakteru. Mluví o svém životě, o sportu i o setkání s těmi největšími světovými sportovci. Martin Fourcade. Můj sen o zlatě a sněhu je jedinečné a autentické svědectví úžasného člověka a výjimečného sportovce. Napsáno ve spolupráci s Jeanem Issartelem. První vydání.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Jota

Mon rêve d'or et de neige , 2017

olívoil
07.10.2018 5 z 5

Čtivá kniha o jednom z nejlepších sportovců současnosti. Obdivuji Martina Fourcadea jako sportovce i jako člověka. Doporučuji všem fanouškům biatlonu a všem, kdo rádi čtou knihy se sportovní tematikou

prcek19
22.08.2018 5 z 5

Martin je můj oblíbený biatlonista..koupit si tuto knihu pro mě byla povinnost :-D a vůbec nejsem zklamaná..naopak sem se dozvěděla více o Martinových pocitech, jak je to těžké být daleko od své rodiny..takže za mě spokojenost

callahanh
02.08.2018 4 z 5

Osobně nejsem zastáncem toho, že ještě profesně aktivní člověk (ať už umělec, sportovec nebo kdokoli jiný) sepíše svou biografii a nemá potřebný odstup. To se mi potvrdilo i u biografie jednoho z nejlepších biatlonistů historie, i když on sám zmiňuje, že chce motivovat své fanoušky k nějaké aktivitě a víře v sebe sama. V tomto směru asi kniha víceméně funguje, jako osobní zpověď ale není až tak zásadní, protože Fourcade přeskakuje od jednoho tématu k druhému, některé události svého života zřejmě cíleně vynechává a některými se zase zabývá až příliš. Všem příznivcům biatlonu ovšem umožňuje nahlédnout pod pokličku a ukázat, že jde o individuální sport, jakkoli se trenéři snaží podávat biatlonisty jako tým, on má vše ještě umocněno tím, že soupeří s bratrem, kterého obdivuje, zároveň ho ale už přerostl a oba s tímto faktem bojují. Nespornou výhodou knihy je to, že se rychle čte, není náročná a prezentované myšlenky jsou pochopitelné pro každého. Ke knize se osobně už nevrátím, protože si myslím, že další přečtení nemá člověku co dát, jako náhled do života vrcholového zimního sportovce (takových biografií u nás navíc moc není) ale funguje obstojně. 70 %

NikolettaHole
10.07.2018 5 z 5

když jsem začala sledovat biatlon byl Martin zrovna na vzestupu, a musím přiznat že jeho výkony byly jedním z důvodů, proč jsem si zamilovala tento sport, a tuto knihu by si měl přečíst každý fanoušek :)

lenkaBajza
23.06.2018 3 z 5

No ja nevím, asi jsem čekala něco jiného a jsem zklamaná. Martin je a zustane legenda. Není žádný spisovatel,což je na knize znát, jak již někdo psal níže,u žádného tematu se pořádně nezastaví.
Také by se mi hodil přehled jeho úspěchu v něajke tabulce.
Čekala jsem více informací o jeho dětství či dospívání. Je to sice autobiografie sportovce,ale i tyto životní etapy formují jeho profesní karieru.
Myšlenek ,jsem sám a jedu vyhrát, bylo možna víc než bylo třeba.
Ale i tak mne kniha velmi obohatila a jsem ráda,že jsem ji přečetla. Snad se Martinovi bude dařit i nadále ☺️

Apoška
07.06.2018 4 z 5

Já miluju Martina Fourcada, takže jsem možná zaslepená láskou k němu, ale knížka se mi moc líbila. Jsou tam popsané jen podstatné věci, né žádné zbytečnosti.

Hanin
02.06.2018 5 z 5

Biatlon je můj oblíbený zimní sport.
Jasně, že fandím "našim", ale Martin Fourcade je pro mě machr :-) a po přečtení této knížky mu budu držet palce dál.

stanza
13.05.2018 5 z 5

Upřímná zpověď skvělého biatlonisty nám otvírá dvířka do biatlonového světa a ukáže nám jeho touhu, sílu, disciplinovanost a také charakter na cestě za vítězstvím, ale i porážkou.
Pěkná kniha nejen pro fanoušky biatlonu.
Děkuji Martine, kéž bych měla jen část tvé vůle a píle nejen ve sportu i v životě.))))
" Stejně jako život v přírodě je vrcholový sport živočišný, nemilosrdný. Stejně jako ve vlčí smečce musí mít každý předem dané postavení, aby život skupiny harmonicky plynul. Dokud se mladý vlk necítí dost silný, aby ovládl starého...." MF

Capkomi
03.05.2018 5 z 5

Velmi příjemná kniha, musela jsem si ji zakazovat, abych ji nepřečetla najednou. Inspirující četba, která nám ukazuje zákulisí biatlonu víc než soukromý život sportovce, což je ale pochopitelné a já to oceňuji. Super práce!

halbi94
27.04.2018 5 z 5

Martin Fourcade ukázal, že je nejen dobrým biatlonistou, ale i spisovatelem. Kniha vás vezme do zákulisí sportu, ale i Fourcadovy rodiny. Přečtete ji velmi rychle a bude vás mrzet, že není delší. To vnímám jako jediné minus, nejlepší biatlonista by určitě měl co říct.

MC87
31.03.2018 4 z 5

Biografie jednoho z nejpopulárnějších sportovců současnosti je velmi útlá kniha, (samotný Martin ji tituluje jako „dílo“), kterou víceméně napsal sám sportovec. Ač mohl v rámci závodů působit mírně arogantně, tak pod pokličkou se jedná o člověka oddaného rodině, nebo člověka, kterému závodní neúspěch jeho bratra neumožňuje radovat se naplno ze svého vítězství.

Asi by bylo neférové hodnotit knihu z pohledu, že pouhých 170 stran má doporučenou maloobchodní cenu 298 Kč. Na tyto knihy je nutné pohlížet jako na motivační pamflet, který může změnit pohled na život mnoha lidem a některé z nich dokonce přímo přitáhnout k jeho sportu.

Tato publikace je zajímavá „jednohubka“, kterou přečtete za 2 hodiny a je velká škoda, že nejde více názorově do hloubky a také bych například ocenil výpis Martinových závodů a jeho umístění.

Mogul
20.03.2018 5 z 5

Super knížka, pro fanoušky biatlonu téměř povinnost, přečteno za pár hodin..

Angelikaclaire
09.03.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Rozhodně doporučuji.

annydoll
06.03.2018 5 z 5

Pro fanoušky biatlonu povinná četba, nastíní fanouškům Martinovy slabiny a to, jaký doopravdy je.

LucieRossi
04.03.2018 5 z 5

Nejlepší autobiografie, jakou jsem kdy četla. Zase mám Martina o kousíček radši než předtím. :) Ukázal, že je nejen velmi talentovaný pan Sportovec, ale i inteligentní a upřímný člověk.

vterinka
01.03.2018 5 z 5

Naprosto úžasná a velice čtivá kniha pro všechny milovníky biatlonu a fanouška Martina!

Venny345
01.03.2018 5 z 5

Když jsem viděla tuto knihu přeloženou do češtiny, tak jsem neváhala a hned si ji pořídila. A musím říct, že pro mě, jakožto velkou fanynku biatlonu, by nepřečtení tohoto díla znamenalo něco, jako kdybych vynechala jedno kolo Světového poháru v biatlonu. :)
Musím poznamenat, že se Martin opravdu vytáhl... všechna ta upřímnost mě opravdu dostala. I přesto, že to byla autobiografie, tak mě to nutilo číst dál, jako nějaký příběh.
Jsem nadšená!! ♡
Vřele doporučuji!

aleska
24.02.2018 3 z 5

Čtivá, rychlá a zajímavá kniha. Na druhé straně mi přišla až příliš zkratkovitá. Všemi situacemi jenom proletí, věnuje se víceméně pouze velkým vítězným událostem, nebo výraznějším propadům, ale na nic jako kdyby nebylo dost času. Kniha vychází z deníkových záznamů a hodnocení každé sezóny, co si Martin píše, a je to na ní znát. Martin Fourcade je můj oblíbený sportovec, ale co se týká biografií, už jsem četla lepší a inspirativnější.

kacuddv
20.02.2018 5 z 5

Krásná autobiografie jednoho z nejlepších (troufám si tvrdit nejlepší) biatlonistů světa. Kniha, která nesmí chybět v knihovně žádného fanouška Martina Fourcada. Sděluje v ní nejen své pocity svých nejen nejlepších závodů, ale poodhaluje i své soukromí. Této knize nestačí 5/5 :D Na přečtení stačí jedna 3 hodiová jízda vlakem

antonin0999
18.02.2018 4 z 5

Martin je ve své autobiografii upřímný. Tak jak ho známe ze závodů je autentický, a to je vlastnost, pro kterou se stal - kromě jeho perfektní výkonnosti - legendou nejen biatlonu, ale i sportu jako takového.

sport olympijské hry sportovci autobiografie biatlon

Autoři knihy

Martin Fourcade
francouzská, 1988
Jean Issartel
francouzská

Kniha Můj sen o zlatě a sněhu je v