Můj psí život

Můj psí život

Vyprávění psího rošťáka Bertíka, který čtenáře provádí svými prvními krůčky, sžívání se s novými pány, problematikou čtení patníků a vůbec vším, co takový pes považuje za důležité. Ve svých zápiskách malý bígl glosuje svět „dvounoháčů“ a odhaluje, co to znamená „psí život“. Dovolte, abych se představil: Jsem bígl a mé celé jméno zní Alberto z Rododendronu. Jméno začínající na A znamená, že pocházím z prvního vrhu naší mámy, a onen šlechticky znějící přídomek je pojmenování chovatelské stanice. Jsem tedy čistokrevný bígl a doufám, že vše je jasné… Humorný text Martina Čápa doplňují ilustrace Pavla Koutského....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271136/muj-psi-zivot-DB7-271136.jpg 4.138
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Grada

LenkaK666

Knížku jsem dostala darem, protože máme doma také bígla. Je to takové hodně jednoduché čtení, fajn třeba na kapitolu před spaním, ale už teď vím, že na knížku brzy zapomenu – není ničím výjimečná, zvláštní a nebýt v hlavní roli bígl, asi bych ji ani nečetla.
Asi bych ji doporučila spíš dětem, které by ji možná ocenily více – vadily mně tam vymyšlená a rádobyvtipná slova a průpovídky jako „to vám štěknu“ (které se opakovalo do zblbnutí), to, že když psi mluví, je písmeno „r“ napsáno několikrát (asi jakože vrčení???) a spousta dalších pitominek. Co mi vadilo nejvíc je nestoudně okatá reklama na dámský časopis, zmiňovaný několikrát v textu – který, jak jsem si potom všimla na záhybu obálky, je něco jako sponzorem této knihy. Reklama je fajn, ale do knih, podle mě, a ještě takto okatě opravdu nepatří…
Ocenit ovšem musím skvělé ilustrace ♥

Sova15

Jsme moc ráda, že jsem knížku dostala. Máme doma bíglici a zdá se mi, že autor mnohdy popisuje tu naší. "úsměv postřelené laně" jí jde velmi dobře. Nevím, zda to mají psi vrozené nebo zda si informace předávají, ale mají nás - páníčky moc dobře přečtené. Když si v létě beru do ruky hrnek s kávou, ví, že to znamená, že se jde na zahradu (o vodítku nemluvě - to je jasná procházka).
Krásné oddechové čtení u kterého se nasmějete.
Z dalších mohu doporučit Psí život.

JaneSnapeová

Povinná knížka pro všechny pejskaře :)

DariDerek
16.06.2017

Čekala jsem odpočinek a oddych od všech těch thrillerů a detektivek, které čtu. A dočkala jsem se! :-) Více v recenzi v záložkách :) nebo na http://darameganknihy.blogspot.cz/2017/06/muj-psi-zivot-martin-cap.html

kamolka
12.11.2016

Díky této knize jsme mohli zjistit, co si o nás myslí naši psí miláčci, co je vlastně vede k tomu, aby tak zlobili a hlavně, jak svoje zlobení omlouvají. Číst z pohledu psa bylo velmi zajímavé a velmi jsem se u této knihy nasmála. Já jsem kočičí typ, ale i tak mě čtení bavilo a doporučuji všem milovníkům pejsků a nejen jim :)

lumul
12.10.2016

ze začátku jsem si říkala, že to bude moc pro děti, ale ve finále jsem se pobavila. Každý kdo měl někdy v životě psa si většinu situací konečně dokáže představit i z druhé strany. A hodně se tím vysvětlí :)

coffeelover2
02.07.2016

Takové nijaké, oddechové čtení, na které se dá lehce zapomenout.

reznickova77
07.05.2016

Velice milé čtení.Knížka je psaná v ich osobě, takže všechno máte opravdu přímo z první ruky.
V knížce je i mnoho krásných myšlenek. Čtení je vtipné a zábavné. Celou knížku ještě doplňují krásné ilustrace pana Pavla Koutského. Doporučuji, knížka byla psaná s láskou a dobře se čte....

Šárka5875
23.04.2016

Milý a vtipný příběh ze života jednoho psího rošťáka. Kniha je navíc doplněná o veselé ilustrace, které vás zaručeně pobaví jako samotný příběh. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

Kapucinka
18.04.2016

Knížka mě docela zklamala.Vyprávění a některá slovíčka jsou hodně polidštěná...

Marselle
15.03.2016

Kniha se mi četla dobře, a Bertík je opravdu rošťák. Moc jsem se bavila u jeho příhod, a živě si představovala jak vše vypadalo. Je to příjemná, humorná knížka určená k oddechu, a navíc je doplněna milými obrázky, které knihu krásně doplňují.

Rodaw
22.01.2016

NO TO SE VRRR, ŽE TATO KNIHA BYLA SUPER! A JAK! :-)
Pokud hledáte knížku, která zahřeje u srdíčka, 100% si přečtěte MŮJ PSÍ ŽIVOT. Kromě skvělého hlavního hrdiny Bertíka jsou v této knížce překrásné obrázky, které dodají tu správnou atmosféru. Čtení je vtipné a zábavné. Je poznat, že kniha byla napsána s láskou. Je optimistická od začátku až do konce a já moc doufám, že se jednou dočkáme pokračování, protože ten konec k tomu přímo vybízí! Doporučuji! Nutnost pro všechny pejskaře :-)

radussskaaa
20.01.2016

Knihu jsem dostala jako darek pod stromecek. Pohodove odpocinkove cteni, ktere pobavi obzvlaste vsechny psi panicky.