Ve stínu gilotiny

Píše se rok 1792. Isabella, dcera šlechtice, žije na zámku kousek od Paříže. Ve Francii však zuří revoluce. Město ovládne hrůza a teror a rodina hledá úkryt na venkově. Budou tam však všichni v bezpečí? Uniknou krvavému ostří gilotiny? Zažijte historii na vlastní kůži s edicí Můj příběh - sérií napínavých svědectví o životě minulých staletí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63292/big_muj-pribeh-ve-stinu--63292.jpg 3.9110

Můj příběh

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Fall of the Blade: A Girl, 2009

Kniha Ve stínu gilotiny

kate9326
08.12.2021

Knížka mi připadala hodně krátká...bohužel, odrazilo se to i na popisování děje.
Odhadovala bych ji jako čtení pro mladší děti- první stupen zš. - Některé kapitoly byly poměrně neobsáhlé a připadaly mi odbyté...Představitelka jakoby nevěděla, jestli se chce událostí aktivně zůčastnit, nebo pouze pozorovat...což je ale zčásti dané okolnostmi. Postava jejího bratra se objevuje, jen aby záhadně zmizela, a dál už nevíme, kde skončil. Stejně, jako její rodiče. Romantická linka je uspěchaná a dost nedůležitá...i bez ní by příběh mohl o událostech vypovídat...a ten konec, vždyt to není pohádka z "červené knihovny"...oops...

Lejčís
02.08.2021

Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst, hlavní hrdinka mi připadala jako přespříliš naivní dítě a na to, že její otec byl členem Národního shromáždění, měla velmi malý přehled o tehdejším dění. Vysvětlení, že otec ji chtěl držet stranou od těchto záležitostí, mi přišlo tak nějak chabé. Postupně jsem si k ní však začala vytvářet bližší vztah a ke konci už jsem na ni byla doslova hrdá, i když některé pasáže představovaly menší klišé.
Na jednu stranu si myslím, že by knize neuškodila větší hloubka, na druhou stranu, když vezmu v potaz, že je primárně určená mladší čtenářům, stačí na to, aby v nich vzbudila zájem o tuto problematiku, jejíž hlubší poznání mohou následně získat v další literatuře. Sice jsem od knihy původně čekala víc, ale rozhodně nejsem zklamaná :) Pokud si chcete lehkou formou připomenout dějiny VFR, tahle kniha by mohla být příjemnou volbou :)

sanulllka
14.06.2021

nádherný příběh mladé dívky která se nevzdává a bezhlavě se z vězení vrhne na dobrodružství

nicolettkaa
06.11.2020

Jako náhled do Francie v 18. století to není až tak špatné. Myslím, že co do kvality se může rovnat s ostatními knihami z této edice. Doporučuji spíše mladším ročníkům jako doplnění učiva dějepisu.

mysik612
02.01.2020

Pro ty, co to chtějí číst kvůli historii, OK, ale na počtení nic moc.

Kimina35
18.11.2018

Krásně napsaná knížka ????

Pythonissam
03.10.2018

Zajímám se o historii a hlavně tedy o Marii Antoinettu. Příběh mne dojal, jelikož tam byly i prvky, co se s Marii nakonec stalo.

Adelaide777
15.10.2017

Kniha skvěle popisuje Velkou francouzskou revoluci. Určitě bych ji doporučila všem milovníkům historie.