Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940)

Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940) https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89942/bmid_sophiina-tajna-valka-A6g-89942.jpg 4 100 23

Deník dívky z druhé světové války (1939–1940). Píše se rok 1939 a začíná druhá světová válka. Sophie se stává spojkou odbojové skupiny v severní Francii. Když však němečtí okupanti vytlačí britské a francouzské jednotky, zapojí se Sophie do odboje ještě usilovněji – vymyslí nebezpečný plán na záchranu raněného mladého skotského vojáka. Poznejte historii s edicí Můj příběh!... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Sophie's Secret War: A Second World War Girl's Diary, 1939-1940 , 2009

TessDragon
03.02.2013 5 z 5

Já tyto příběhy prostě miluju! Každý z nich je podle skutečných událostí a k tomu ho vždycky vypráví nějaká sympatická postava. Sophie jsem si zamilovala i Anguse ovšem. ;D Taky mě rozesmálo její spříznění se slepicemi, ale i tak mi bylo líto, jak to s nimi během války dopadlo. Doba byla zlá a hodně nebezpečná, jak zde Sophie popisuje, a rozhodně jsem ráda, že jsem ji nezažila, i když né všichni měli takové štěstí, že je válka nezměnila. Tuto knížku rozhodně doporučuji, není to žádná nudná dějepisná knížka, ale deník, který si tak tajně mohlo vést spousta lidí za války.

valentýna
20.12.2012

Je to výborný nápad, tak jak jsem již napsala u jedné z knih této série, seznámit se z historiií II. světové války, i když jen okrajově v oblasti Francie. Jeden z hrdinných příběhů vlastenců končí výčtem časové osy průběhu války a pár fotografiemi z popisované oblasti. Budu se opakovat, ale je to lepší než učit se suchopárné dějiny.

maryzka
12.05.2012

Připomíná mi to jeden film- myslím že to byl Modrý bycikl. J e to pravda? Myslela jsem že předloha neexistuje.

druhá světová válka (1939–1945) deníky Francie dějiny pro děti a mládež

Autorovy knížky

2011  78%Sophiina tajná válka: Deník dívky z druhé světové války (1939-1940)