Můj názor na knihu

Můj názor na knihu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298700/muj-nazor-na-knihu-i4e-298700.png 3 5 3

Sebrané citáty a proslovy českých spisovatelů a jiných literárních tvůrců o jejich vztahu ke knize.

sgjoli
08.07.2020 4 z 5

Celkem zajímavá knížečka - formátem malinká, ale přitom obsahuje řadu zajímavých citátů. Byť se s některými ztotožňuji méně než s jinými, i tak mi tento počin přijde celkem fajn. :-) Na občasné prolistování, proč ne. A přijde mi zajímavé, že s přibývajícími léty ke mně promlouvají pokaždé trochu jiné citáty než při předchozím listování.

triatlet
18.02.2018 3 z 5

Miniaturka několika desítek citátů od různých osobností o knihách. Rozmanité pohledy doplňují rozmanité ilustrace Josefa Velčovského. Některé obrázky jsou vtipné, některé zbytečně erotické.
Chybí informace o osobnostech. Když namátkou otevřu, tak z trojice Vladimír Matějček, Jan Vodňanský, Marek Toman znám pouze jednoho.
"Dobrá kniha je krásná věc - svým způsobem ´bytost´. Voní, vzrušuje a nikdy nezklame. Je jako dokonalá žena - vždycky uspokojí, a i když si člověk myslí, že ji zná dokonale, znovu ho překvapuje..." (Ladislav Frei)

LordSnape
30.05.2016 4 z 5

Moc hezké názory a citáty o knize. Celé spektrum kazí jen dva, pro mě nepochopitelné výkřiky do tmy od Veškrnové a Hajičkové.