Můj medvěd Flóra

Můj medvěd Flóra https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15627/mid_muj-medved-flora-RJi-15627.jpg 5 137 27

Dnes již legendární dětská kniha, jeden z první českých „bilderbuchů“ pro začínající čtenáře. Příběh nalezeného opuštěného plyšového medvěda. Autorské knihy Daisy Mrázkové jsou oblíbené nejen v Čechách, ale díky své křehkosti a barevnosti také například v Japonsku.

Knihomura
06.04.2015 5 z 5

A takto kniha vznikla - viz rozhovor s Daisy Mrázkovou:
Můj medvěd Flóra je prý skutečný příběh, je to pravda?
Ano. Flóru našel náš syn Cyril, který žije ve Švýcarsku. Neumím si vymýšlet, já jenom tak zaznamenávám, když se něco zajímavého děje. Jemu nebylo šest, jak je to v knížce, tam jsem nakreslila chlapce asi šestiletého a dala jsem mu jméno Petr, kdežto nášemu Cyrilovi, když našel Flóru, bylo asi osmnáct, mutoval. Chodil pomáhat Janu Kotíkovi na Vinohrady napínat plátna a jednou tam v parku, jak je to v knížce, uviděl Flóru. Šatičky neměla, bylo to strašně špinavý, on to prostě přinesl večer domů, stál támhle ve dveřích, takhle to držel za nohu a říkal: «Mami, hele, vidíš ty oči? Já jsem to tam nemohl nechat.» Tak jsem viděla, že je zle a že tohle se u nás už vyhodit nesmí, takový on byl. Jedno ucho Flóra nemá, tady má přeražené očičko a on říkal: To já jí spravím a našiju jí nové chlupy. Ale ono to nebylo vůbec potřeba, ona začala vypadat šťastně i bez toho. A šatičky jsme jí dali po jedné panně, kterou jsme dostali od Adriany Šimotové. A on – ten medvídek – je tady až dodnes s námi.

Makrela Liška
30.10.2014 4 z 5

příběh mile banální a výtvarno pro mě naprosto okouzlující a fenomenální

bibi.r
20.10.2014 3 z 5

Pěkný a něžný příběh.

Hedvikas
20.01.2014 5 z 5

Má dcerka si ji zamilovala již ve dvou letech a stále se k ní vrací i ve čtyřech...
Přáli bychom si najít více takových knížek

miriama
12.11.2013 5 z 5

Krásně napsaná a zároveň ilustrovaná knížka. Děj ukazuje, že i věc, v tomto případě starý plyšový medvídek, může přinést v lidském životě radost a potěšení. A to hlavně tehdy, jestliže se o ní postaráme s láskou. Příběh pohladí po duši děti i nás, co už jsme na světě nějakou dobu.

ledmed
08.09.2013 5 z 5

Krásná kniha, líbí se hlavně i mé tříleté holčičce, a to je pro mě směrodatné. Největší dojem dělají ilustrace, takže se krásně zapojí i nečtenář.

Beornottobe
12.03.2011

Knížka mého dětství :) Jak já tu knihu měla ráda, mohla jsem v ní listovat třeba celý den. Zkrátka nezapomenutelná kniha o nezapomenutelným medvídkovi Flóře :))