Můj drahý darebák

Můj drahý darebák https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1613/muj-drahy-darebak.jpg 4 59 10

Obvyklá témata dívčích kamarádství, nepovedených večírků, touhy po chlapci, se kterým by se mohla hrdinka ukázat, chození ve dvou, těžké zranění chlapce jsou ozvláštněna harmonickým prostředím rodiny, která trvá na určitých zásadách, jež přijímají všichni její členové. Pro české čtenáře jsou zajímavé i stavovské přehrady současné anglické společnosti, které mladší generace jen s obtížemi překonává.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

My Darling Villain , 1980

LejcaS
09.01.2023 5 z 5

Přečteno díky čtenářské výzvě a jsem tomu ráda. Knížku jsem četla coby náctiletá a teď se k ní znovu dostala.

Cajda
13.04.2021 5 z 5

knihu jsem našla na nádraží v polici "kniha do vlaku" - moc se mi líbila! až tak, že jsem místo ní na nádraží vrátila jinou a tuto si nechala :o)))

anamor.avonoz
12.08.2018 5 z 5

Knížka mého mládí, přečtená, ohmataná, překousaná xkrát.
"Marka" jsem jí záviděla a toužila jednou taky takového kluka mít :)

katka9574
25.05.2017 5 z 5

Knížku jsem poprvé, podruhé, potřetí..... četla už na základce, z knihovny jsem ji měla doma půjčenou snad desetkrát. Kate jsem obdivovala, Marka tajně milovala a Marie-Noelle jsem chtěla s vášní pubescenta nakopat zadek :-)) Teď, po téměř 30 letech, jsem ji (vyřazenou z knihovny) objevila v knihobudce v Uherském Hradišti a jsem šťastná jak blecha v kožuchu! Prostě Můj drahý darebák je spolu s Gabrou a Málinkou moje dětství, dávám 10 hvězd ;))

StihOMam
16.04.2017 4 z 5

Roman me v puberte uchvatil a hltala jsem kazdy stin romanticke lasky. Tehdy me politicke pozadi vubec nezajimalo a vyznam spolecenskych vrstev britske populace jsem nedokazala spravne zpracovat. V dnesni dobe docenuji prave to zasazeni romanu i fakt, ze hlavni hrdinka je mi stale sympaticka.

kamise
20.06.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Čteno po 27 letech a vůbec jsem nebyla zklamaná. Nemohu jinak než dát pět hvězdiček. Výborně vystižená hlavní hrdinka mi vždycky byla velice blízká, hodně zajímavé jsou pro mne nyní i diskuse ostatních postav o tehdejších poměrech v Anglii. Dovolím si ale protestovat proti zde uvedenému zjednodušenému stručnému obsahu se spoilery.

peta5472
14.06.2016 5 z 5

Moc ráda se k této knížce vracím. Má čtivý a napínavý romantický příběh. Knížce se dá číst v každém věku, ale nejvíce v tom pubertálním.

svitim
13.05.2014 5 z 5

Dívčí román mé puberty:-) Klidně doporučuji děvčatům i v dnešní době.

Kamiliana
21.10.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla na 2.stupni, čerstvě jsem začínala s angličtinou po revoluci a do všeho anglického jsem byla zažraná (což mi vydrželo dodnes). Všechny odkazy na reálie, které v knize jsou, jsem si užila a do dnešního dne (přes 20let) na tuhle knížku vzpomínám hrozně ráda.

cori
30.09.2012 3 z 5

Příběh Kate, prožívající svou první lásku, se odehrává koncem 70. let v Anglii, kde vládne Margaret Thatcherová.Současné čtenářky asi nebudou bavit debaty o tom, kdo je z jaké společenské vrstvy, zda dívka ze střední třídy může chodit s klukem z dělnické rodiny a kdo je snob. Tyto otázky totiž hlavní milenecký pár a jejich rodiče řeší.

Lynne Reid Banks
britská, 1929 - 2024