Můj boj / tvůj boj

Můj boj / tvůj boj https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292915/bmid_muj-boj-tvuj-boj-UqN-292915.jpg 4 46 9

Vím, že to zvládnu, i když se situace nevyvíjí dobře. I v tom nejhorším okamžiku se dokážu vrátit do hry. Nebojím se, že přijdu o všechny peníze nebo kariéru, protože vím, že jsem schopna bydlet v autě a přitom stoupat vzhůru. Jakmile jednou překonáte to nejhorší, co se může stát, už se nemusíte bát neznámého. Vítězství je vaše. Ronda Rouseyová je americká profesionální zápasnice ve smíšených bojových uměních a olympijská medailistka v judu, jejíž zásluhou v pověstné osmiúhelníkové kleci nakonec stanuly i ženy. Svou nezdolnou silou dobyla i Hollywood a vtrhla na stříbrné plátno s vervou, odhodláním a nadšením sobě vlastním. Její cesta na vrchol byla plná překážek. V dětství se musela potýkat s poruchou řeči, ztrátou milovaného otce i nároky ambiciózní matky, bývalé mistryně světa v judu. Ronda se vydala v jejích stopách a díky své nezlomné vůli, zápalu a tvrdé dřině se v pouhých sedmnácti letech probojovala na olympiádu v Athénách. O čtyři roky později v Pekingu už získala olympijský bronz. Poté se začala věnovat zápasu ve smíšených bojových uměních, kde proslula svým typickým chvatem, pákou na ruku. „Mlátička Ronda“ otevřeně popisuje své úspěchy i neúspěchy, problémy s trenéry i zkrachovalé vztahy a nechává čtenáře nahlédnout pod pokličku vrcholového sportu.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Noxi

My Fight / Your Fight , 2015

HorovaMilada
10.08.2019 5 z 5

Autobiografie, hezky napsaná.

mamadli1922
23.03.2019 4 z 5

Kniha dává přesně to, co od sportovních biografií očekáváme - vhled do myšlení úspěšných sportovců. Je to velmi dobrá motivační kniha sebevědomého člověka, američanky skrz na skrz, která nevyšplhala na vrchol pokorně skloněna před uměním soupeřek, ale celou dobu bezmězně přesvědčena o vlastní výjimečnosti. Taková je prostě povaha Rondy a díky tomu je tam, kde je. Jediné, co mě mrzí, že si tato sportovkyně (aspoň dle této knihy) neosvojila nic z tzv. "judistického ducha". Judo pro ni je jen sport, který si vybrala jako prostředek své seberealizace. Ronda nikdy nebyla judistka, vždycky byla "fighter". Judo je bojový sport a to jí sedlo. Nějaká etika s judem spojená ji však minula velkým obloukem. Těžká neúcta k soupeři, po každém prohraném zápase brečení nad výkonem rozhodčího, hlášky typu: "Měla jsem ji radši urvat ruku! Praštila jsem s tou maďarskou buchtou jako s pytlem brambor!" Podobné výroky jsou pro většinu úspěšných judistů nepředstavitelné. Je to škoda, Ronda na stranu jednu dělá judu výbornou reklamu, na stranu druhou mu dělá tu nejhorší. Není ale sama, podobné "vylomeniny" (i když trichu jiného zrna) předvádí i Fabio Basile, olmypijský vítěz z Ria. Ne všichni úspěšní judisté mohou být zároveň morálními vzory jako Shohei Ono či Lukáš Krpálek. Kniha ale jistě stojí za přečtení.

teramacek
01.10.2018 5 z 5

Tak jo, tak jo, tak jo. Ronda mi dle rozhovorů apod. není dvakrát sympatická, ale tahle knížka je skvělá. Dala by se nazvat motivační, což normálně není nic moc pro mě (příliš tomu nevěřím), ale Můj boj/Tvůj boj je napsaná fakt skvěle a během/po přečtení máte chuť se sebou něco dělat, něco dokázat. Četla jsem jedním dechem, přiznávám bez mučení.

Roux
24.08.2018 4 z 5

Ronda je velký bojovník, o tom žádná. Jen mi občas přišlo jako by se nedokázala smířit s prohrou (a to je možná i důvod proč ji nakonec porážka v oktagonu tolik srazila k zemi). Rozhodně je to ovšem velice inspirativní žena, která to z neznáma dokázala dotáhnout na Olympiádu, Královnu UFC a momentálně wrestlingovou zápasnici.
Snad se dočkáme další knihy, která poodhalí její další cestu.
Velice příznivě hodnotím motivující části knihy.
PS: Rondina máma je pěkná drsňačka. Už vím po kom to ta holka má :)

MartyManCZ
01.04.2018 5 z 5

Napůl americká pohádka, napůl velký příběh velké osobnosti, která byla jednou z těch, která změnila ženský sport. Pro fanoušky bojových sportů je to velmi zajímavé čtení, ale pustit se do něj mohou i ti, kteří potřebují dodat trochu motivace při té řežbě životem :) Nevýhodou je poněkud jednostranný pohled a "nedokončený" příběh, který měl také ty temné stránky a kdy paní neporazitelná dostala neskutečnou sodu a už se na pozici mistra nedokázala vrátit a radši se uchýlila do světel zábavy :) ...ale kdo ví, třeba ještě není všem dnům konec. Rozhodně stojí za přečtení, je to zábavný životopis.

kannibal28
05.06.2017 3 z 5

Túto knihu som vyhral na facebooku v jednej súťaži lebo inak by som si ju asi v živote nekúpil. Ronda to je ženský terminátor už od narodenia sa pretlkala ťažkymi bojmi zo všetkým možným , je to bojovníčka na pohladanie

zuskajanis
19.02.2017 3 z 5

pro fanousky :)

buba24
11.09.2016 5 z 5

Po dlhom čase ma nejaká kniha naozaj zaujala, doslova som ju zhltla. Napísaná je od srdca a po jej prečítaní si na Rondu urobí každý svoj názor... pre mňa je to bojovníčka so srdcom ...

monz
10.09.2016 4 z 5

Je to zajímavý pohled do života ženy, která se pohybuje ve sportovním prostředí, které je dominantou spíše mužské poloviny. Knížka se mi líbila. Spoustě myšlenkám v ní rozumím a souhlasím s nimi, pár věcí mě překvapilo. Někdy jsem měla dojem, že je Ronda trochu přehnaná. A docela by mě zajímalo, jak by vypadal třeba takový doslov poté, co ji porazila Holmová a Rondě se to trochu zhroutilo. Každopádně je to ikona, která změnila svět ženské kategorie v UFC a rozhodně stojí za přečtení.

ženy bojová umění judo olympijské hry sportovci

Autorovy knížky

Ronda Rousey