Mrňavá knížka, aneb, K večeři byl nosorožec

Mrňavá knížka, aneb, K večeři byl nosorožec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331755/mrnava-knizka-aneb-k-veceri-byl-nos-4Ux-331755.jpg 2 1 1

Špalíček drobných humorných povídek usilujících o zesměšnění různých společenských nedostatků a lidských vad, ať už jejich hrdiny jsou dospělí anebo děti.

mirabl
20.11.2020 2 z 5

Tahle knížečka v pidiformátu se mi četla hodně špatně. Ve vysoce intelektuálním textu jsem se doslova ztrácel. Takže malá ukázka z příběhu "mindrák":
... Dlouho se dívala do vody a já si pořád říkal, že si k ní sednu a vezmu ji za ruku.
"Ty. To je stejně zvláštní," řekla hodně hlasitě, protože jez dělal rámus. "Že jsem to já," dodala a pořád se přitom dívala do vody. "Mně to někdy bejvá divný, že jsem to já, že nejsem někdo jinej."
Už jsem si k ní chtěl sednout, ale ona právě vstala a hodně zblízka, jako kdyby na mne chtěla vybafnout, řekla: "Ale sem stejně ráda, že sem sebou."
Nevěděl jsem, co jí na to odpovědět. To, co řekla, bylo něco tak zvláštního, tak neobyčejného a vznešeně tajemného! Zase byla nade mnou, zase mě předběhla, zase se ukázala její převaha.

Zbyněk Vavřín
česká, 1919 - 2001