Mráz pod kůží

Mráz pod kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450509/bmid_mraz-pod-kuzi-5I6-450509.jpg 4 238 78

Nikdo neví, co se stalo. A já se postarám, aby to tak i zůstalo. Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů své kariéry. Brzy po příjezdu k lyžařskému středisku na vrcholu ledovce však zjišťují, že si s nimi někdo krutě zahrává. Horská chata je opuštěná, lanovka se zastavila, ani jeden z nich nemůže najít svůj mobilní telefon a ve společenské místnosti na ně čekají pokyny ke hře. Hře, která jim má připomenout Saskii – členku jejich někdejší party v době, kdy jich bylo ještě šest. Pak se ale něco stalo. Saskia v den závodů za podivných okolností zmizela. A právě letos, po dlouhých letech, kdy byla pokládána za pohřešovanou, ji úřady oficiálně prohlásili za mrtvou. Všechny začíná sžírat nepříjemný pocit a nemohou se rozhodnout, jestli jsou horší nevysvětlitelné záhady, které se v chatě dějí, nebo sněhová bouře, která jim znemožňuje z ní uniknout. Jedno je však jisté: nikomu z přítomných se nedá věřit. Někdo je sem totiž vylákal schválně. Někdo, kdo touží zjistit pravdu o tom, co se stalo se Saskií. A ten někdo se nezastaví před ničím. Thriller s rychlým tempem a tíživou klaustrofobní atmosférou, plný vzájemného obviňování a nedůvěry, se stal ještě před vydáním senzací a práva na něj byla prodána do 18 zemí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Metafora

Shiver , 2020

Dresia
08.11.2020 1 z 5

(SPOILER) Asi jsem četla jinou knihu než ostatní. Na 400 stránkách se neustále řeší, kdo se s kým vyspal a kdo do koho strčil. Neuvěřitelná slátanina.

Mermaida
07.11.2020 5 z 5

Neskutečně čtivé od prvních po poslední stránky! Dech beroucí čtení, kdy nevíte, jestli vůbec můžete postavám věřit a podezříváte všechny a děláte možné i nemožné závěry.
Podle mě hodně skvělý a šokující psychologický thriller. "Vytuněný" do posledního detailu. A musím přiznat, že občas jsem sama na sobě mráz pod kůží při čtení pociťovala.

Jen mám trochu pocit, že epilog tomu lehce srazil laťku.

zuzana2599
03.11.2020 5 z 5

Tak to bylo skutečně velmi dobré čtení ! Mrazivě - ledová jízda ! Šokující, svižné a chytré !
Jedinečný debut, kde autorka přetavila svou lásku a vášeň pro závodní snowboarding do románové podoby. Chata u alpského ledovce a v ní pět bývalých kamarádů, kteří se sešli po deseti letech. Co se tehdy stalo ? Jaké skrývají tajemství ?
Mráz pod kůží se vám zaručeně dostane pod kůži !!! Ráda doporučím !

Blaufik
03.11.2020 5 z 5

Pokud máte chuť na pořádně mrazivý thriller, který si vás opravdu získá a po dočtení budete jen nechápavě kroutit hlavou, tak Mráz pod kůží je opravdu ideální volba. Měl všechno, co má správný thriller mít a myslím si, že není náhoda, že je všude tak chválený.
Tentokrát se opravdu nejedná o šikovnou propagaci, ale autorka si všechny superlativy právem zaslouží.

Fixa08
01.11.2020 5 z 5

Jak to říct, je to takový odpočinkový thriller, ale bavilo mě to moc, střídání doby před deseti lety a současností byl dobrý nápad, udržuje vás to pořád v napětí. Knížka je skvělá, určitě si jí nenechte ujít.

stesti.s.knihou
29.10.2020 5 z 5

Pokud chcete dobrý, napínavý thriller s až hororovými prvky, povinně si přečtěte Mráz pod kůží! Když jsem si tuhle knížku vybírala, říkala jsem si, že to bude další z těch klasických thrillerů, který nenadchne nezarmoutí, během pár dní jej přečtete a nezanechá ve vás žádnou hlubší emoci. Ale tahle knížka naprosto předčila má očekávání a ať vzpomínám, jak vzpomínám, nemyslím si, že bych někdy něco podobného vůbec četla.
Sledujeme zde partu pěti přátel, kteří se po deseti letech setkávají na horské chatě v Alpách. Všechny je spojuje jejich láska ku snowboardingu a horám, před lety působili jako profesionální závodníci na u-rampě. Přesně před deseti lety však došlo k jistému neštěstí, které dodnes není vyřešeno - jedna z jejich kamarádek a zároveň soupeřek beze slova zmizela těsně před závodem. Její tělo nebylo nikdy nalezeno, z toho důvodu byla nakonec prohlášena za mrtvou. Poté, co celé zbývající partě přijde pozvánka na víkend v horách za účelem zavzpomínání si na staré časy, všichni (ať už s menšími či většími obavami) souhlasí. Ihned po příjezdu si však začnou uvědomovat, že se vůbec nejedná o přátelský víkend na horách, ale o holý boj o přežití. Ocitají se na opuštěné chatě bez personálu, kde jim někdo neznámý připravil “hru”, díky které se začnou otevírat staré rány a na povrch vyplouvají dlouho ukrývaná tajemství.
Tahle knížka mě velice bavila, v podstatě jsem se od ní nedokázala odtrhnout od prvního momentu; když jsem ji v noci četla sama v pokoji, byla jsem doslova vystrašená, napětím je naplněná téměř každá strana, střídání současnosti a minulosti vás neustále udržuje v pozornosti a o překvapivé momenty zde taky není nouze.

L.Helena
28.10.2020 5 z 5

Tak to byl opravdu mrazivý thriller. Jak prostředí, tak atmosféra. Každý podezřívá každého, čtenář je celou dobu v napětí, nikdo neví, co se to děje za záhadné věci, kdo za tím stojí a co se vlastně stalo před desíti lety. Moc jsem si čtení užila.

Valerie21
28.10.2020 5 z 5

Doslova zhltnuto za dva dny. Výborná kniha !

Dresia
27.10.2020 1 z 5

Stejně jako sioux, zakoupila jsem na základě skvělých recenzí, ale obávám se, že ani nedočtu. Postavy jsou strašně nesympatické, vlastně se pořád nic neděje, nuda.

sioux
27.10.2020 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Nechal jsem se tradičně ovlivnit recenzemi jak na obálce, tak tady a pak jsem to po 70 stránkách odhodil. Jako plus dávám netradiční prostředí, hezká obálka, lyžování... Ale mínusy byly pro mě nepřekonatelné. Nesympatické postavy, jednoduché, až puberťácké dialogy, kdy se tam pořád řeší, kdo s kým před deseti lety spal, kdo komu ukradl mobily, celé to bylo ploché a autorka nevypsaná. Ještě tak možná vhodné pro young adult. Pardon, že tady jdu proti proudu, ale třeba to někomu pomůže, že uvidí i jiný úhel pohledu na tuto knihu. Howgh!

Uan
25.10.2020 5 z 5

Opravdu jízda, jinak to nejde nazvat. Doufám že autorka nezůstane u jedné knihy.

Knižní střípky
22.10.2020 5 z 5

Bylo to skvělé, naprosto dokonalé. Obě dvě dějové linie byly tak moc čtivé, že mě to hnalo dopředu přímo nadzvukovou rychlostí, asi stejnou jakou fičeli na svých prknech naši hlavní hrdinové. Před deseti lety to byli mladí nadupaní sportovci, pro které bylo na prvním místě dostat se mezi snowboardingovou špičku, podřizovali tomu vše. Zároveň se ale i bavili a užívali si života, byla mezi nimi vášeň, začínající láska a možná i nenávist. V současnosti vidíme třicátníky, kteří již ví, že sport není vše a snaží se žít, jak nejlépe to dovedou. Bohužel v patách mají stále stín oné staré tragické události. A nyní přišel čas rozhřešení. Atmosféra v odříznuté chatě uprostřed zuřící sněhové bouře byla dokonale vykreslena, úplně jsem cítila tu všudypřítomnou podezřívavost a byla jsem zvědavá, jestli mezi nimi je někdo, kdo ví, co se tehdy se Saskií stalo. Autorka podala perfektní výkon, na kapitolách z minulosti, kde jsou hlavní hrdinové uprostřed svého životního závodu, je vidět, že ví o čem píše, neboť se sama tomuto sportu věnovala. Tentokrát má vysoká očekávání byla do puntíku splněna. Tuto knihu si musí přečíst každý milovník thrillerů, je to prostě mega rychlá snowboardová jízda.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

luculi
22.10.2020 5 z 5

Thriller, který vás dostane. I když se průběh může zdát známý z jiných knih, ta zápletka a především rozuzlení za to stojí. A ta atmosféra napětí od začátku až do konce rozhodně taky. Tohle je výborná kniha na jeden den.

Pípasek
14.10.2020 5 z 5

Naprostý souhlas. Přečteno na jeden zátah.

Urbana
12.10.2020 5 z 5

Napětí Vás, nenechá knihu odložit ..... hodně dobrá kniha, mohu jen doporučit !

Medunka22
11.10.2020 5 z 5

Na prvotinu hodně dobrá kniha. Nutilo mne to číst pořád dál a dál. Doporučuji.

Danago
11.10.2020 5 z 5

Tak to teda byla jízda, napětí od prvních stránek nemá ani na chvilku pauzu. Napínavá je jak linka ze současnosti, tak linka před deseti lety.
Od příběhu jsem se nedokázala odtrhnout, tajila jsem dech a občas mi běhal mráz po zádech. Skvělá kniha.

mikika
05.10.2020 5 z 5

nechápu, proč tahle super kniha nemá lepší propagaci. v zemi Samkové a Ledecké by přece snowboardingový thriller mohl udělat díru do literárního tohohle, zvlášť když vyzdvihneme, že v češtině vychází dokonce ještě dřív než v okolním zbytku světa!