Mráz pod kůží

Mráz pod kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450509/bmid_mraz-pod-kuzi-5I6-450509.jpg 4 238 78

Nikdo neví, co se stalo. A já se postarám, aby to tak i zůstalo. Odříznutá chata v horách, pět bývalých kamarádů a nevyřízený účet s desetiletým úrokem Pět bývalých přátel přijíždí do Le Rocher, malého lyžařského resortu ve francouzských Alpách. Mají se zde setkat poprvé po deseti letech od doby, kdy společně trénovali na jeden z nejdůležitějších snowboardových závodů své kariéry. Brzy po příjezdu k lyžařskému středisku na vrcholu ledovce však zjišťují, že si s nimi někdo krutě zahrává. Horská chata je opuštěná, lanovka se zastavila, ani jeden z nich nemůže najít svůj mobilní telefon a ve společenské místnosti na ně čekají pokyny ke hře. Hře, která jim má připomenout Saskii – členku jejich někdejší party v době, kdy jich bylo ještě šest. Pak se ale něco stalo. Saskia v den závodů za podivných okolností zmizela. A právě letos, po dlouhých letech, kdy byla pokládána za pohřešovanou, ji úřady oficiálně prohlásili za mrtvou. Všechny začíná sžírat nepříjemný pocit a nemohou se rozhodnout, jestli jsou horší nevysvětlitelné záhady, které se v chatě dějí, nebo sněhová bouře, která jim znemožňuje z ní uniknout. Jedno je však jisté: nikomu z přítomných se nedá věřit. Někdo je sem totiž vylákal schválně. Někdo, kdo touží zjistit pravdu o tom, co se stalo se Saskií. A ten někdo se nezastaví před ničím. Thriller s rychlým tempem a tíživou klaustrofobní atmosférou, plný vzájemného obviňování a nedůvěry, se stal ještě před vydáním senzací a práva na něj byla prodána do 18 zemí.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Metafora

Shiver , 2020

moudivlacek
01.08.2021 3 z 5

Tato kniha mi připadá o tom, čím se stává dnešní sport - hlavně vyhrát - za každou cenu - bez ohledu na věci i lidi kolem. A bude se to ospravedlňovat tím, že dotyčný/á toužil po vítězství. Tací lidé jsou mi odporní.
Knihu jsem přečetla, ale vím, že se k ní vracet nebudu.

Martiiiik
17.07.2021 5 z 5

Super kniha :-) Hodně zamotaný děj, skvěle tam sedělo střídání nyní a před deseti lety.. :-) Člověk téměř do konce nevěděl, jak to vlastně celé bylo.. A pro mě to bylo bližší seznámení se snowboardingem, U-rampou :-) Bylo vidět, že autorka přesně ví o čem píše :-) Už se těším na další knihu :-)

dlabikk
14.06.2021 1 z 5

Za mne nudné, nezáživné a postavy nesympatické. Jak tu zde je zmíněno, také bych spíše zařadila do YA. Samé dohady, kdo s kým a napětí nikde.

Ignis
18.05.2021 3 z 5

Líbilo se mi to? Ano, ne, ano...ano, nakonec vcelku ano. I když asi po jedné třetině mi hlavní hrdinka začala lézt na nervy, časem se to jakž takž srovnalo a začalo to být konečně napínavé.
Střídání dějových linek mě chvílemi bavilo, chvílemi rozčilovalo, především ta pravidelnost po kapitole.
Ale výsledný dojem byl pozitivní.

gordon13
29.04.2021 4 z 5

Pěkná kniha..tenhle typ příběhu mě moc baví. Obě linky vyprávění byly super, konec málo pravděpodobný, ale to už bohužel se stává u thrillerů téměř standardem...Nicméně jsem si opravdu příjemně početla a jako prvotina je to prostě perfektní!

BariEli
27.04.2021 4 z 5

Pro mě taková pohádka. Místy zajímavější, místy nudnější. Závěr se snažil o překvápko, ale mě to přišlo přitažené za vlasy.

Květ
17.04.2021 4 z 5

Tak tenhle thriller mě fakt bavil. Dvě dějové linky a v každé z nich se schyluje k něčemu špatnému... Knížka ubíhá v rychlém tempu, čte se velice svižně, krátké kapitoly se střídají v tom nejvíc napínavém okamžiku. Celou dobu čtení jsem cítila mrazení, úzkost i strach, ale se závěrem si autorka mohla ještě více vyhrát. Jednoduchá odpočinková, spíše young adult knížka, líbila se mi.

terka95
13.04.2021 4 z 5

Po všem tom "hypu" jsem asi čekala ještě malinko víc, ale knihu hodnotím kladně, jen hlavní postava mi k srdci extra nepřirostla a občas to na mě působilo jako vztahové young adult.. což je škoda.. pár mrazivých momentů v knize je, zajímalo mě, kdo si s partou zahrává, ale nedělalo mi problém knihu odložit..dotyčná osoba mě i napadla, ale nečekala jsem, co se stalo v pozadí..
Souhlasím, že dvě střídající se dějové linky byly trochu rušivé.

minimonisek
08.04.2021 4 z 5

Zajímavý příběh z oblasti závodního snowboardingu. Příběh se dobře četl, děj rychle ubýval a kniha má překvapivý závěr. Jen mě v ní něco chybělo, nedokážu říct co, aby to byl úplný top. Saskie byla fakt pěkná potvora, ale nemyslela jsem, že skončí takhle. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

Andrea7272
05.04.2021 5 z 5

Kniha se četla sama . Příběh promyšlený, napínavý - doporučuji !!!

iveta3689
04.04.2021

Po třetině odloženo a nedočteno. Napětí nulové, neustálé plkání o tom kdo s kým, děj prakticky žádný.

Evkae36
31.03.2021 4 z 5

Kniha mě upoutala hned od začátku, pořád jsem byla v očekávání co se bude dít dál a hezky mě vtáhla do děje.
Nejsem zimní sportovec, takže téma snowboardingu pro mě bylo úplně neznáme, ale o to zajímavější.
Nicméně později mi přišlo, že se děj trošku táhne. Závěr po dlouhé době byl celkem příjemně překvapivý a ani né moc přitažený za vlasy nebo zbytečně vyumělkovaný.

ddkk
30.03.2021 5 z 5

Tak tohle mě opravdu bavilo. Úplně nové prostředí, které mě zaujalo, parta mladých lidí provázaných mnoha vztahy a hlavně soutěživostí, a nejen to. Bavila mě celá atmosféra příběhu, který byl dobře vystavěn, nic předem neprozrazoval a udržel svou napínavost až do samotného konce.

Partička bývalých mladých sportovců, atraktivní příroda zasněžených vrcholků Alp i způsob vyprávění - pohledy do minulosti se střídaly s aktuálním dějem. Kniha má spád, je napínavá až do konce a mně se moc líbila. I proto, že je to prvotina mladé autorky, která prostředí snowborďáků perfektně zná z vlastní zkušenosti. Knížka se jí moc povedla a já jí držím palce, aby se jí dařilo i dál.

Doporučuji.

JustWomen
29.03.2021 3 z 5

Život snowboardistů, jejich vztahy, minulost a současnost. Trochu přehnané, trochu moc dokonalých lidí a trochu moc podivných vztahů. A musím přiznat, že jsem se dost nudila, protože ty zápletky byly pořád dokola. Konec zajímavý, ale sotva uvěřitelný.

Ivana11
18.03.2021 5 z 5

Toto se mi líbilo moc, skvělá jízda, skvělé psycho.

ArwenAragorn
27.02.2021 4 z 5

70%
Hra pokračuje.

Hodně mrazivý thriller, vůbec jsem netušila, že se mi tak zalíbí. A ono jo! O snowboardu se tam dost psalo, protože to o snowboardu bylo, ale zjistila jsem, že mě to neruší a baví mě to. Je vidět, že autorka prostředí snowboardových závodů důvěrně zná.
Je jasné, že mezi vrcholovými sportovci existuje rivalita, ale co autorka vymyslela s tou jednou osobou, to byla vážně síla!
Výborná, napínavá a ve finále strhující byla část, kdy se sejdou kamarádi na chatě po deseti letech. Ale výborná a vlastně zase jinak napínavá byla i část před deseti lety, kdy se s partou seznamujeme.
Tak tohle si musíte přečíst!

certik003
26.02.2021

(SPOILER) Tenhle thriller byl doslova mrazivý. Kapitoly byly krátké, navíc napsané tak, že se těšíte na další. Nevadilo mi vracení se do minulosti, protože to vysvětluje vztahy mezi postavami a postupně odhalujeme jejich tajemství. Napětí pozvolna narůstá až k velkému finále, které teda není až tak moc uvěřitelné, ale v tomhle případě mi to vůbec nevadilo. Příběhů opuštěné skupiny lidí je moc, ale tahle měla originální rozřešení, které zároveň rozhřešením není, protože vrahem mohl být kdokoli.

Hella
19.02.2021 4 z 5

Dobře napínavý příběh. A teď se omlouvám, že budu trochu mluvit jako hotentot, abych se vyhnula spoilerům: Absolutně si nemůžu pomoct, jedna ta osoba byla dobře na zabití. Velkou část knihy jsem fandila vypravěčce, ale když pak při nácviku "vy víte čeho" okamžitě nevyskočila a na fleku nezabila viníka, tak moje sympatie opadly. A když pak popíjeli spolu v restauraci a tak dále, tak tím to už úplně zabila. Notabene, rozum taky někde odpočíval, že :-) ?

petaSk
17.02.2021 4 z 5

Čekala jsem více survival a méně spletitého děje a intrik, pachatel se dá odhadnout a celé je zase trochu přitažené za vlasy, ale i tak mě kniha bavila. Nejsem zimní typ, ale miluju knihy o zimě, které si můžu číst pěkně za tepla.

Ajuszka
02.02.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou. Musím říct, že se v mém žebříčku knih vyšplhala hodně vysoko. Podobné prvky jako má Shari Lapena. Parta kamarádů po letech uvízne na horské chatě, kde je někdo pozval. Ale kdo? Poté se začnou dít divné až strašidelné věci. Kdo se jim chce pomstít za dávnou minulost? Mě to fakt bavilo a pokud autorka někdy vydá další knihu, rozhodně nebudu váhat.