nehodnoceno
Mozaika smíchu (Ze Svobodných států žižkovských až do královského zlatohorního města) https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534072/bmid_mozaika-smichu-ze-svobodnych-statu--65edf56151f0f.png 0 0 0

Podtitul je Ze Svobodných států žižkovských až do královského zlatohorního města.Páteří knížky je 69 příběhů a vyprávění z pražské čtvrti Žižkov ,Pardubic a Jílového u Prahy od padesátých let do současnosti. Starší generace může s autorem zavzpomínat, které hračky a hry jsme v dětství milovali, jaké byly oblíbené zábavy dospívajících, které jídlo a pití jsme měli rádi, co frčelo za oblečení, jaké knihy jsme preferovali, na co jsme chodili do kina apod. Mladší čtenáři se mohou dozvědět , jak kina tehdy vypadala,jak probíhala povinná vojenská služba, co byly mejdlíčka, eskymo, zoufalci , Amara, JZD, ROH a mnoho dalších pojmů. Hlavní jsou ale PRAVDIVÉ KRÁTKÉ HUMORNÉ PŘÍBĚHY, doprovázené čb. i barevnými ilustracemi Mirka Müllera, který je jílovským rodákem.Nechybí ani bohatá fotografická příloha.... celý text

Miloš Halan
česká, 1954
2020  100%Střípky smíchu
2022  100%Kaleidoskop smíchu aneb Příběhy z vládních kruhů a ze sběrného dvora
2023  %Mozaika smíchu (Ze Svobodných států žižkovských až do královského zlatohorního města)