Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů

od:


KoupitKoupit eknihu

Podle renomovaného internetového časopisu Slate patří Duttonova kniha mezi 20 nejlepších publikací vydaných v roce 2012. Na této strhující cestě do života psychopatů a jejich neblaze proslulého vychytralého chování známý oxfordský psycholog Kevin Dutton odhaluje existenci stupnice „šílenství“, na níž má své místo každý z nás. S pomocí nejnovějších metod zobrazování mozku a rozvíjejících se neurověd ukazuje, že brilantní neurochirurg, postrádající empatii, má se sériovým vrahem, jenž zabíjí pro potěchu, společného víc, než bychom si chtěli připustit, a že lupič na spoře osvětleném parkovišti může být stejně ledově klidný jako ten nejúspěšnější podnikatel. Dutton tvrdí, že mezi námi žijí „funkční“ psychopati – odlišní od svých vraždících protějšků – kteří využívají své nekompromisní, charismatické osobnosti k tomu, aby uspěli ve většinové společnosti, a že v některých oblastech překvapivě platí, že čím „psychopatičtější“ člověk je, tím spíš uspěje. O této často mylně chápané diagnóze referuje na základě svých odvážných úvah i výsledků originálních vědeckých výzkumů, přičemž debatuje s šílenými kriminálníky v přísně střežené psychiatrické jednotce, připíjí si s jedním z nejúspěšnějších světových podvodníků, podstupuje transkraniální magnetickou stimulaci, aby na vlastní kůži zažil, jaké to přesně je dívat se na svět očima psychopata. Když rozvíjí svou teorii, že psychopatické sklony má v určité míře každý, dochází k názoru, že společnost jako celek je dnes psychopatičtější než kdy předtím. Koneckonců, psychopati bývají nebojácní, sebevědomí, okouzlující, bezohlední a soustředění na cíl – což jsou vlastnosti jak šité na míru úspěchu ve 21. století. Moudrost psychopatů, provokativní po všech stránkách, je vzrušující dobrodružství, jež odkrývá, že jsou to právě naše zavrhované temné stránky, které často ukrývají trumfy úspěšnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185736/moudrost-psychopatu-prakticka-lekce-od-svatych-spionu-a-seriovych-vrahu-185736.jpg 4.235
Orig. název:

The Wisdom of Psychopaths: What Saints, Spies, and Serial Killers Can Teach Us About Success (2012)

Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Emitos - Tomáš Janeček
Počet stran:276
Překlad:Renata Červenková
Autor obálky:Iva Tůmová
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-87171-36-3
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Magriva
19.11.2016

Psychopati jsou téma zajímavé, platí to i o této knize, nicméně Koukolíka a Drtilovou (Vzpoura deprivantů) to nepřekonalo. Kromě jedné zajímavosti s mnichy jsem se nic nového nedozvěděla, což by nemuselo být na škodu, kdybych tuto knihu četla před Koukolíkem. Pořád nechápu, proč někteří autoři odborných knih mají takovou touhu psát o sobě. Přestože je to kniha populárněnaučná, pořád patří do odborného stylu a určitá míra odosobněnosti by tam měla zůstat.

xz21
30.11.2015

Tak psychopaty já můžu. Kniha dobrá, zajímavá, trochu těžká vzhledem k množství použitých cizích slov a odborných termínů. Je to tak 50/50, zábava versus odborný výklad.

slumdog
13.11.2015

Zajímavé, podnětné, ale i kontroverzní myšlenky. Nicméně by se kniha dala zkrátit do dvaceti stránek.

Ula
10.01.2015

Bála jsem se, že publikace bude příliš odborná a nepochopím obsah. Ale je to fakt napsané čtivě a srozumitelně. S každou další stránkou jesem váhala- jsem nebo nejsem psychopat? Nejsem! A ani osoba mi blízká, o které jsem si to myslela - je to "jenom" paranoik :-)

dan4540
07.12.2014

Dokonale přesné!

Autor a jeho další knihy

Kevin Dutton

Kevin Dutton
anglická, 1967

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených8x
v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce19x
v Chystám se číst78x
v Chci si koupit25x
v dalších seznamech3x