Moudré z nebe

Moudré z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271147/mid_moudre-z-nebe-CtT-271147.jpg 4 62 27

Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.

Channach
29.12.2016 4 z 5

Nostalgie, legrace a špekáčky. Děcká upřímnost a mimozemšťani. To vše najdete v knize Moudré z nebe. Jak jsem napsala autorovi - pobavila jsem se víc, než jsem čekala. Navíc jsem chytila nemoc zvanou nostalgie. Více v recenzi v záložkách.

Alex.Barunka
16.12.2016 4 z 5

Dětské deníkové zápisky bez dějové linky pro dospělé, které rozhodně dokáží pobavit a rozesmát. Autorovi se naprosto povedlo dostat se do role dítěte a věrně ztvárnit dětskou naivitu a nevědomost. Perfektní, vtipné, ironické a trefné.

Blaufik
14.12.2016 5 z 5

Čtení této útlé knížečky mne doopravdy bavilo, myslím, že děti devadesátek zavzpomínají na své první chvíle trávené u počítače, na to, jak po nich rodiče křičeli, ať tolik nebuší do klávesnice, nebo třeba na "hýbající dinosaury", kteří ve své době byli na každém správném výstavišti a nejeden z nás měl hrůzu v očích, jen co je spatřil na vlastní oči...

Mishak
27.11.2016 3 z 5

Je to oddechová úsměvná kniha, která nám má ukázat, jak smýšlejí děti. Jaké to je, když jsou na světě kratší dobu než my a ještě všemu nerozumějí a pochopit to chtějí. Jak se je snažíme přetvořit k obrazu svému a nedíváme se na ně jako na osobnosti, které samy vědí, co chtějí a nechtějí dělat. Měla by nám ukázat, jak se máme v jejich přítomnosti chovat, protože děti si pamatují a učí se jak jinak než nápodobou nás jako jejich vzorů.

Celý můj názor si zle přečíst zde:

Dragell
02.02.2016 4 z 5

Knihu si představím jako takovou perfektní jednohubku ke kávičce. Je to vlastně souhrn takových životních příběhů bez nějaké hlavní dějové linky a tak je výborná na příležitostné čtení, na odreagování se.
Některé možná překvapí autorův styl psaní - nekonečně dlouhé věty a nespisovná mluva, ale to je přesně to, co udržuje tempo a přesně patří do dětského deníku, kterým kniha je.

Iwíček
30.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Určitě stála za přečtení. Mohu vřele doporučit.

1v8na
23.11.2015 5 z 5

Kniha byla velmi odlehčující a celkem i komická. Opravdu se zde vyskytují situace, kdy auto plete páté přes deváté a vyzní to hodně, ale opravdu hodně komicky, ba co víc, já osobně jsem se u knihy pousmívala a bavila mě. Bylo mi však líto strýce Budlibáka a ze začátku mi vadily celkem dost dlouhé věty, ale pak jsem se knihu naučila číst po odstavcích.

Richard Skolek
česká, 1987