Moravské národní písně s nápěvy do textu vřaděnými

Moravské národní písně s nápěvy do textu vřaděnými https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388784/mid_moravske-narodni-pisne-s-napevy-do--iq7-388784.png 5 5 5

barbarera
14.01.2018 5 z 5

Skvostná kniha, kde jsou písně řazeny tématicky. Mapuje folkrór naší drahé Moravěnky a dodnes je zdrojem a bezednou studnicí písniček pro současné kapely - dechovky, cimbálovky a také lidové soubory.

jatus
22.12.2017

Neprodal by někdo sbírky písní od Fr.Sušila

BaS1972
04.10.2017 5 z 5

Naprosto dokonalé. Před panem Sušilem se skláním až k zemi. Vřele doporučuji všem zájemcům o lidové písně a historii.

JLČ
14.11.2016 5 z 5

Nesmírně záslužná práce a krása lidové tvorby, jeden z pokladů našeho kulturního dědictví!

WEIL
28.12.2010

Moravské národní písně jsou jistěže důležitým pramenem nejen národopisným, ale i jazykozpytným a hudebním.

Je třeba si uvědomit, že v té době česky mluvila jen část Čech a Moravy. A to ta spodní část obyvatelstva, neb úředníci a školy byly často německé.
Nemalou část obyvatelstva v rámci Rakouska (a poté jako následek prohrané bitvy u Sadové s Prušáky - 1866 se stát jmenoval Rakousko-Uhersko), kam dnešní Česká republika patřila byla židovská, a je s podivem, že vůbec někdo pozvedl v knedlíkovém národě češtinu a českou kulturu.

Na Moravě mezi tyhle statečné patří právě vlastenecký kněz, básník a překladatel František Sušil.

hudba etnografie, národopis lidové písně texty písní

Kniha Moravské národní písně s nápěvy do textu vřaděnými je v