Montessori - Doma, 0-3 roky

Tato kniha poukazuje na univerzálnost přístupu Montessori, který si mohou ve svých domovech osvojit všichni rodiče, a to bez jakýchkoliv finančních výdajů. Čtenáři zde naleznou základní principy této metody, vyjádřené prostřednictvím četných ukázek praktických příkladů přizpůsobených pokrokům dítěte ve věku od 0 do 3 let. Klíčový pojem "senzitivní období", který je zde vysvětlen a využíván, umožní citlivěji vycházet vstříc potřebám dítěte. Podstatná je jeho spokojenost a možnost plně uplatnit potenciál. Díky respektu a porozumění této bytosti se vytváří mírový svět. O to Maria Montessori usilovala a za to celý svůj život bojovala. Tato kniha se navrací ke kořenům jejího učení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426501/big_montessori-doma-0-3-roky-xEq-426501.jpg 320

Kniha Montessori - Doma, 0-3 roky

pige

Očekávala jsem mnohem více nápadů, jak montessori cestu zařadit do života/výchovy. Pár nápadů tam čtenář sice objeví, ale vlastně jde jen o to, jak uspořádat prostředí. (A co dělat, když takové možnosti člověk nemá?)

Knížečka je spíše teoretickým vhledem na odlišný přístup k dítěti.
Jelikož metodu Montessori znám, moc noveho jsem se nedozvěděla.

Pyžďucha
09.01.2021

Zajímavá četba pokud se aktivně snažíte hledat jiné cesty při výchově svých dětí. Obsah mi přišel jako úplný základ a většinu aktivit, doporučení jsem již sama intuitivně dělala. Na druhou stranu mě čtení nijak neobtěžovalo, knížka je psána srozumitelně.

LiLinka
02.02.2020

Pěkný vhled do montessori přístupu. Přečteno máte za chviličku, i když vracet se k ní bude určitě přínosné.

katerina4946
15.12.2019

Jakási brožura se základními informacemi o Montessori přístupu, docela pěkně a hravě vás zatáhne do základů této "filozofie". Díky obrázkům máte představu, co autor asi myslí a jak postupovat dle věku dítěte. Pokud uvažujete o tomto směru výchovy, určitě stojí za to se nechat vtáhnout do základů právě touto maličkou knihou.