Moldava - Všechno je na východ

Moldava - Všechno je na východ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390347/bmid_moldava-vsechno-je-na-vychod-loD-390347.jpg 5 3 2

Kniha esejů o zapomenutém a téměř zázračném kraji kolem krušnohorské Moldavy a o lidech, kteří jej oživují je stejně nevšední a působivá jako tajemná krajina, kterou autor opěvuje. Je plna paradoxů, milých i trudnějších překvapení, kontrastů, osudových setkání i rozchodů. I díky autorským fotografiím, které texty provázejí, vzniká unikátní a synergicky působící dílo, vedoucí k poznání i sebepoznání a k hlubšímu porozumění poetice nevšedního života a nevšedních věcí, které se za zdánlivou všedností ukrývají.... celý text

Iki1
16.12.2018 4 z 5

Kniha plná krásných poetických fotografií doplněných neméně poetickými texty přináší nevšední zamyšlení nad vlastním životem i světem, který nás obklopuje. Ruku na srdce: Kdo z nás by se dokázal pozastavit v dnešní překotně se měnící době a zachovat podobný paprsek o sobě a svém bydlišti?

EvaKá1961
25.09.2018 5 z 5

Těžko se mi objektivně hodnotí kniha, když jsem v tom dění okolo ní trochu namočená. Ale jednoznačně ji mohu doporučit všem, kterým nedělá problém se zamyslet na sebou samým a nad děním kolem sebe. A nemyslím tím světové dění a bůhví jak rozmáchlé okolí a okolnosti. Myslím tím nejbližší prostor, kde žijeme, který sdílíme. Myslím i prostor uvnitř nás, který nesdílíme(tedy aspoň někteří), který nás vnitřně motivuje, pozvedá nebo vrací zpátky na zem. Až tak hluboko mne kniha zvláštních povídek zasáhla. Tuhle knihu nečtete. V ní objevujete:-) s klidem mohu říci všemi smysly. Autorské fotky autentického prostředí, krásně voníci kvalitní papír:-), poslech povídek v audioverzi, příjemná obálka na dotek a prostor pro fantazii. A podivení, čím je Moldava tak zvláštní místo, že je tak inspirující. To musíte zjistit! Přijďte a objevujte. Knihu i Moldavu.

Karel Fryč
česká, 1959
2019  55%Šmuky po baronce z Levetzow
2018  93%Moldava - Všechno je na východ
2020  0%Parkinson aneb ten Zkurvysyn strejda