Moje studená válka

Moje studená válka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114880/moje-studena-valka-114880.jpg 5 94 25

Autentický a drsný příběh obyčejného kluka z Československa 80. let minulého století. Žádný sentiment a laskavé vzpomínky. Bez příkras a takový, jaký reálný život byl v časech STB, udávání a světlých zítřků, kdy okolnosti dokázaly změnit život běžné rodiny v katastrofu během jediného dne. Na druhé straně lidský a aktuální příběh třicetiletého muže ze současného New Yorku. Stejně dramatický a zároveň dojímavý. Oba hrdinové ztrácí vše, jen na jiném místě a v jiné době. Co mají společného a co je dělí? A jakou mají budoucnost? Částečně autobiografický román "Moje studená válka" autora Reného Bendy se hned po svém vydání stal best-sellerem a připravuje se jeho další vydání.... celý text

Literatura světová Literatura slovenská Historie
Vydáno: , Kvarta

Moja studená vojna , 2010

pisutka
14.04.2013 5 z 5

Paráda! Výborně zpracované téma, 80.léta očima mladého bystrého kluka.
Líbilo se mi, že se hrdina profiluje postupně, životem proplouvá jako tehdy drtivá většina lidí v CSSR, nad událostmi a klimatem ve společnosti ale přemýšlí, a svůj názor a postoje si tvoří sám. Úžasně čtivé, jak jest popsáno níže, nic nechybí – akce, láska, napětí i humor. Lze jen doporučit!
A nakonec fascinace nad obyčejnou plechovkou coca-coly v západáckém obchodě, je také úžasné připomenutí doby minulé, leckomu bych zadala jako povinnou četbu :-).

mi-nul-o
18.03.2013 5 z 5

Jedna z mála knih, při které se mi nezastesklo po minulosti - nechci říct přímo po komunismu, to je zase o něčem jiném. Dobře napsané, napínavé, živé, člověka to hodilo o hodně let zpátky. Drsně realistické, líčené bez příkras, ale cítila jsem z toho autentičnost, bez zveličování "hrůz" minulé doby.
Jen se mi moc nelíbilo prolínání dvou příběhů - bavit mě to začalo až hodně stránek za okamžikem, kdy jsem získala jistotu, že jde o popisování osudů téhož muže. Ale tohle je asi spíše můj problém, nemám to ráda v žádné knize, ruší mě to.
Nad koncem jsem poněkud pochybovala - vadila mi změna charakteru postavy nevlastního otce a také očividný happy end, kdy děti zůstaly bez problémů u otce a spokojeně vyrůstaly.
Kniha je to nicméně skvělá, určitě doporučuji.

Mareckin
10.09.2012 5 z 5

Tahle kniha nemá chybu !! 5/5 !!

dalimoni
23.05.2012 5 z 5

Strhující a napínavé vypravování osudu mladého kluka na konci 80. let, kterému nic nechybí (napětí, drama, láska....). Velmi oceňuji skvělé popisy doby 80. let tehdy končícího komunismu v ČSSR, kterou jsem sám zažil a moc dobře si na ní vzpomínám. Prolínání s příběhem z New Yorku z roku 2001 je na konci knihy skvěle propojeno a kniha zůstává krásně ucelená. Kniha mě velmi zaujala a četla se jedním dechem.

Renava
29.07.2011 5 z 5

Kozmopolitný autor so slovenskými koreňmi ma veľmi príjemne prekvapil... "Akčná" kniha, ktorú som si vážne užila. Kto je alergický na vulgarizmy, asi bude mať problém, ale treba povedať, že v tomto prípade jednoducho "sadli" a bez nich by kniha nemala ten správny šmrnc. Trochu pomalší nástup, no garantujem, že po rozbehnutí knihu nepustíte z ruky, kým nedočítate. Ja som ju odložila o pol tretej ráno :-)