Moja studená vojna

Moja studená vojna https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81334/moja-studena-vojna-81334.jpg 5 94 25

Dramatický príbeh chlapca, ktorý všetko opustil a dojímavý príbeh muža, ktorý našiel nový život. Československo, rok 1988. Na jednej strane obmedzenosť, útlak, zložitá doba, ale aj veľká láska. Na druhej veľké neznámo, neistota, samota, ale aj vytúžená sloboda. Ako sa rozhodne Tomáš, mladý človek, ktorý má všetko ešte len pred sebou? USA, o 13 rokov neskôr. Fascinujúce mesto a úžasný život v „najlepšej“ krajine na svete. Na druhej strane udalosti, ktoré všetko narušia. Ako sa rozhodne Sam, 30-ročný Newyorčan, manžel a otec, ktorý môže všetko stratiť behom jediného dňa? A majú títo dvaja niečo spoločné? Napätie, slzy, strach, boj o život, adrenalín, sklamania, smútok, ale i odvaha, nezlomnosť, priateľstvo, láska aj erotika – všetko, čo patrí k životu, nájdete aj v neobyčajnom, čiastočne autobiografickom románe Moja studená vojna. Strhujúci príbeh človeka, ktorý prežil to, o čom iní len počúvajú, či čítajú, je plný skutočných emócií, ktoré vás vtiahnu, a neuveriteľných zážitkov. ... celý text

pisutka
14.04.2013 5 z 5

Paráda! Výborně zpracované téma, 80.léta očima mladého bystrého kluka.
Líbilo se mi, že se hrdina profiluje postupně, životem proplouvá jako tehdy drtivá většina lidí v CSSR, nad událostmi a klimatem ve společnosti ale přemýšlí, a svůj názor a postoje si tvoří sám. Úžasně čtivé, jak jest popsáno níže, nic nechybí – akce, láska, napětí i humor. Lze jen doporučit!
A nakonec fascinace nad obyčejnou plechovkou coca-coly v západáckém obchodě, je také úžasné připomenutí doby minulé, leckomu bych zadala jako povinnou četbu :-).

mi-nul-o
18.03.2013 5 z 5

Jedna z mála knih, při které se mi nezastesklo po minulosti - nechci říct přímo po komunismu, to je zase o něčem jiném. Dobře napsané, napínavé, živé, člověka to hodilo o hodně let zpátky. Drsně realistické, líčené bez příkras, ale cítila jsem z toho autentičnost, bez zveličování "hrůz" minulé doby.
Jen se mi moc nelíbilo prolínání dvou příběhů - bavit mě to začalo až hodně stránek za okamžikem, kdy jsem získala jistotu, že jde o popisování osudů téhož muže. Ale tohle je asi spíše můj problém, nemám to ráda v žádné knize, ruší mě to.
Nad koncem jsem poněkud pochybovala - vadila mi změna charakteru postavy nevlastního otce a také očividný happy end, kdy děti zůstaly bez problémů u otce a spokojeně vyrůstaly.
Kniha je to nicméně skvělá, určitě doporučuji.

Mareckin
10.09.2012 5 z 5

Tahle kniha nemá chybu !! 5/5 !!

dalimoni
23.05.2012 5 z 5

Strhující a napínavé vypravování osudu mladého kluka na konci 80. let, kterému nic nechybí (napětí, drama, láska....). Velmi oceňuji skvělé popisy doby 80. let tehdy končícího komunismu v ČSSR, kterou jsem sám zažil a moc dobře si na ní vzpomínám. Prolínání s příběhem z New Yorku z roku 2001 je na konci knihy skvěle propojeno a kniha zůstává krásně ucelená. Kniha mě velmi zaujala a četla se jedním dechem.

Renava
29.07.2011 5 z 5

Kozmopolitný autor so slovenskými koreňmi ma veľmi príjemne prekvapil... "Akčná" kniha, ktorú som si vážne užila. Kto je alergický na vulgarizmy, asi bude mať problém, ale treba povedať, že v tomto prípade jednoducho "sadli" a bez nich by kniha nemala ten správny šmrnc. Trochu pomalší nástup, no garantujem, že po rozbehnutí knihu nepustíte z ruky, kým nedočítate. Ja som ju odložila o pol tretej ráno :-)