Moja cesta k ultra

Moja cesta k ultra
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362179/bmid_moja-cesta-k-ultra-FQH-362179.jpg 4 129 129

standunun
08.07.2014 4 z 5

Pro mě velká inspirace. Nikdy není pozdě, stačí udělat ten první krok :)

Inozuka
22.06.2014 4 z 5

Rich Roll je borec, o tom žádná! Živoucí facka do ksichtu všem, kteří zpochybňují dostatečnost a přínos vegetariánského / veganského způsobu života. Jako vytrvalostní sportovec jasně dokládá, že i vegan může dosáhnout vynikající úrovně a zvládnout i tak šílený podnik jako byl Epic 5, pět po sobě jdoucích ultratriatlonů. Za to smekám a v tom je jeho příběh opravdu inspirující. Výborný je dodatek popisující detaily teorie diety síly rostlin, i pro dlouholetého vegetariána zde je uvedeno pár nových a objevných věcí. Zajímavé je, že k veganství se dostal přes posilování výkonu a zvyšování výdrže, ne kvůli etickým pohnutkám.
Na druhou stranu je třeba připustit, že kniha má i své slabiny. Ty spatřuji zejména v časté a někdy opravdu šílené tendenci sklouzávat k patosu, snaze prodat své (i jiné) produkty a až zbytečném nafukování některých "zlozvyků" svého před triatlonového života, aby se o to víc zdůraznil kontrast mezi "před" a "po". Ale to jen naokraj, hodnotu celé knihy to snižuje jen minimálně.

Paulie
13.02.2014 4 z 5

Zcela jistě inspirující příběh, knížka obsahuje mnoho postřehů a rad i pro běžné běžce. Hodně tam rozebírá stravování (líbí se mi, že tam dal i teorii okolo) a skoro by mě na jeho způsob stravování zlákal, ale vůči okolí by to bylo velmi náročné. Taky doufám, že stravovací postřehy z knížky nejsou mylné, ale to se ukáže až za několik let ...

Ke knížce mám jedinou menší výtku: příběh v dobách, kdy pil a dělal právníka, mi nepřišel tak zajímavý a musel jsem se tím trochu prokousávat. Pro vykreslení jeho povahy a příběhu by podle mě stačila i stručnější verze této části.

tulipa
09.01.2014 5 z 5

Silný životní příběh. Překvapivé a inspirující!

běhání, běh autobiografické prvky

Autorovy knížky