Černá galéra

Černá galéra https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/7110/modra-crew-thorgal-cerna-galera-7110.jpg 4 48 5

Thorgal série

Modrá Crew série

10. díl

Thorgal a Aaricia se usazují v malé vísce, kde doufají vést poklidný vesnický život. Není jim to však přáno, díky intrikám mladičké Shaniah, která zoufale touží po Thorgalovi. Thorgal se tak dostává na galéru dekadentního knížete Veronara, pro kterého život lidské bytosti nemá sebemenší váhu.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

La gaľere noire , 1982

špulo
24.05.2021 5 z 5

Síce je tu kvôli rozsahu opäť isté nedovysvetlenie jednej situácie, ale aj tak neodoberiem z hviezdičkiek. Napriek občasnej skratkovitosti, s ktorou sme sa predsa všetci už zmierili ;), ide stále o poctivé vikingské dobrodružstvo, fajnovo nakreslené a so zdrvujúcim záverom. Ten vás nutne nakopne k čítaniu ďalších dielov. A tak to má byť.

Ivan Kučera
04.04.2018 3 z 5

Obsahuje spoilery. Priame pokračovanie Nad jazerom bez dna. Thorgal a Aaricia si úspešne poradili s predchádzajúcim nebezpečenstvom a dočasne sa usadili v pokojnej dedinke, ktorej obyvateľov živí poľnohospodárstvo. Aaricia je tehotná, už čoskoro sa má narodiť pre univerzum dôležitý syn. A do toho všetkého nabehne na scénu psychicky nevyrovnaná puberťáčka – väčšie zlo na svete snáď neexistuje. Dievča privedie Thorgala a následne aj svoju vlastnú dedinu do obrovských problémov. Sympatické dedinské prostredie je následne oživené námorným a keď už aj to začne byť jemne monotónne, dostavia sa na scénu milovaní Vikingovia a brutálny záver, v ktorom zomiera tehotná Aaricia. Tento pôsobivý záver nakoniec ale, ako všetci veľmi dobre vieme z neskorších dielov, v skutočnosti nebol až taký brutálny, keďže Aaricia napokon úspešne prežila. Negatívne vnímam absenciu rozprávkových prvkov – realistické thorgalovky ma oproti fantazijným nikdy príliš nebavili.

gaspoda
25.02.2018 5 z 5

Thorgalovi bohové nepřejí v soužití s Aaricií v každém díle mu ji unesou.
Opět fajnovka.Thorgala mam rád.

martinstefko
25.09.2017 4 z 5

Jean Van Hamme ukazuje, jak na poměrně malém prostoru 48 stran dokáže rozpracovat neskutečně napínavý, zajímavý, exotický a akční příběh, kde se toho skutečně děje tolik, že ani nemůžete věřit, tomu, že je to jen jedno číslo. Navíc, i když se stane tolik, příběh se neuzavře. Všechno, co se děje, má smysl, jsou zde návaznosti, a jedinou slabou stránkou je to, jak se vlastně Ewing na konci tak rychle a s takovou silou dostal do vesnice. Jean Van Hamme rozhodně nezklamal, a i když nám na začátku představuje spokojeného muže, který žije život v míru, projde si tolika změnami a takovými krutostmi, že by to bylo na jeden život dost. Čtenář má ale rozhodně co číst.

Kapis
13.01.2014 3 z 5

Po Lukostřelcích a Jezeru mi tenhle díl přišel slabší - nevím, možná jsem trochu ztratil linii příběhu, protože jsem Thorgala neviděl dlouho - nicméně přeletěl jsem to snad za 15 minut. Všechno se dalo předpokládat, lidé se chovali velmi nelogicky, nechali vynikat tomuto "vikingskému superherovi". No nevím, byl jsem zklamaný - uvidím, až si dokoupím ten zbytek co u nás vyšel a dám si to postupně, třeba změním názor - pochybuju však, že nějak radikálně. Každopádně škoda, že aspoň ty první dva díly u nás nikdy nevy-šly/jdou.

komiksy

Autoři knihy