Modlitbičky

Modlitbičky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387028/bmid_modlitbicky-m4z-387028.JPG 4 41 9

Knižka obsahuje básničky: Báseň a modlitba, Básnik sa modlí za deti, Deti sa modlia za básnika, Modlitbičky, Modlitba za rodičov, Ranná modlitba, Modlitba za nového bračeka, Modlitba za staršiu sestru, Večerná modlitba, Modlitba za starkú, Zimná modlitbička, Vianočná koleda, Jarná modlitba, Modlitba so zajačikom, Večerné rozjímanie pred cestou do školy, Tri smutné modlitbičky, Modlitba za osamelé deti, Modlitba za mier, Modlitba za hladné deti, Modlitba modlitieb, Detský Otčenáš, Chlieb náš každodenný, A odpusť nám naše viny, Neuveď nás do pokušenia, Ako bolo na počiatku, Básnik hovorí deťom o Otčenáši, Deti a modlitbička. Druhé vydanie.... celý text

Starmoon
21.12.2020 5 z 5

Geniálne. Nech sa začítam hocikedy a hocikde, dojmú ma tieto modlitbičky k slzám.

@agata
18.11.2020 5 z 5

Najkrajsia zbierka modlitbiciek, ktore si pamatam este zo skolky, niektore su aj zhudobnene. Skoda, ze dnesnym detom nic nehovoria..

munka
12.04.2020 4 z 5

Básne veľmi nemusím, ale tieto sami páčili.

wiix
29.05.2018 3 z 5

Asi je to na mňa príliš presladené.

Evaho73
09.10.2017 5 z 5

BÁSEŇ A MODLITBA

Čo sa ty v básni dozvedáš:
Keď plače oblak, to je dážď.

Keď nebo plače, je to rosa.
Keď plače lúka, je v tom kosa.

Keď plače strom, je priskyrica.

Keď ty plačeš – dve tvoje líca
sa rozprávajú o duši.

Modlitbička to osuší.

A ako Božie slniečko
zatlačí slzu pod viečko.

Báseň a modlitba sú sestry.
Pozvi ich k sebe, stôl im prestri.

Ildi
02.08.2017 5 z 5

Krásne modlitbičky a nie len pre deti.

Liana
24.01.2016 5 z 5

Veľmi krásne modlitbičky pre deti. Ilustrácie síce o ničom, ale texty básničiek sú krásne.

mayobj
24.04.2012 5 z 5

Vďaka tejto zbierke som sa začal o Milana Rúfusa bližšie zaujímať a neskôr som si zohnal takmer všetky jeho básnické zbierky.

Michalala
22.03.2012 3 z 5

Rúfus býval môj obľúbenec, všetky jeho lyrické práce mám v poličke. Dokonca aj osobné stretnutie s veľkým autorom. Táto knižka ma však nadchla najmenej.

básně

Milan Rúfus