Mně 13

Mně 13 https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431211/bmid_mne-13-nQj-431211.jpg 4 63 63

Novela předního představitele nejmladší generace českého undergroundu 80. let 20. století. Rané dílko bývalého zpěváka a pianisty, vedoucího kultovní skupiny Psí vojáci. Autobiografický deník Mně 13 je bezprostředním záznamem o světě a životě tak, jak je vnímal a prociťoval autor ve svých třinácti letech. Setkávání s přáteli, zkušenost s alkoholem, první umělecké pokusy, vnímání společenského marasmu konce 70. let a vstup mezi undergroundové umělce.... celý text

ozzak
21.01.2023 5 z 5

Úžasné kniha deník 13 leteho Filipa Topola.

KristinTj
07.03.2022 5 z 5

Podivná tíseň, touha, síla i smutek nad Filipovým mládím, životem i smrtí. Když knížku čtu očima někdejšího dítěte totalitního věku nebo jako rodič vlastních dětí nebo jako fanoušek Psích vojáků, rezonuje to všechno tak všelijak divně krásně. A nebe je zatažený...

dea.ami
09.09.2020 5 z 5

Filip byl génius s bolavým srdcem...

Edera
25.02.2020 4 z 5

Text má v sobě nesporné kouzlo undergroundu, jeho specifického vidění světa a nevšedního přístupu k životu. Underground byl zajímavej, Filip Topol byl jako spousta umělců z tohohle prostředí pozoruhodnej. O tom žádná.
Co se týká této konkrétní novely, tak atmosféru má, nicméně jak sám Topol v "Domluvě" píše, chtěl jednoduše podat svědectví o životě několika mladíků. Tenký deník předčasně vyspělejšího, 13 letého kluka, asi osloví jen některé čtenáře.
Jeho sloh je autentický, svérázný, odpovídající náctiletému věku.
Dávám 4 hvězdy, protože tohoto hudebníka mám celkem v oblibě. Jsem ráda, že nám dal do svého mladičkého světa nahlédnout, i když tam mohlo být víc ... dramatičtějších linek?, nevím jak to přesně vyjádřit, něco tomu prostě scházelo. Ale jak jsem psala výše, svůj půvab to i přes veškeré moje výhrady má.

000nugatovej
16.06.2019 4 z 5

Syrové vzpomínání na dospělácky svobodné eskapády pubertálního dítěte v nesvobodné době. Z Filipovy prózy pro mne nejzajímavější.

PanTomina
09.01.2017 2 z 5

Nic mi to bohužel nedalo.

Alcea
15.10.2015 5 z 5

Vždycky mě potěší, když tuhle knížečku objevím u nás v knihovně (snadno se schová). Je to vltavín.

WEIL
20.08.2011

Deník, zápisky ze života Filipa Topola.

Filip Topol
česká, 1965 - 2013