Mlha nad Větrnou dolinou

Mlha nad Větrnou dolinou https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117743/bmid_mlha-nad-vetrnou-dolinou-ZoD-117743.jpg 5 4 4

Těžištěm novely o životě školáků v zasněžených polských Tatrách je dramatický příběh dvou chlapců, kteří zabloudí v mlze a prožívají krušné okamžiky. Pro děti od 7 let.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mgła nad Dolina Wiatrów , 1973

Turlogh
21.02.2021 5 z 5

Velmi povedený, žel bohužel velmi kratičký příběh dítek horalů, školáků v Tatrách, kteří chodí v létě a v zimě dlouhou cestou z domovů do školy. A jedna ze zimních cest se téměř stane dvěma chlapcům, Šimonkovi a Vojtkovi osudnou... V knížce poznáme, že Terka je velmi obětavé a zodpovědné děvče, Joska je trochu fanfarón, ale odvážlivec, Šimonek, že neztrácí ani v nebezpečí hlavu a zachová si rozvahu a rozum a také, že největší křikloun a vychloubač Vojtek se ukáže jako zmatkář a poseroutka. Holt nebezpečí a strach prověřuje charaktery. Znamenitě napsáno, čtivě a napínavě a také ilustrace skvěle dokreslují atmosféru této knížky. Opravdu vřele doporučuji. Howgh.

work
23.11.2018 5 z 5

V záplavě nesmyslů pro děti je to skvost, a nic na tom nemění fakt, že z pera polské autorky. Přečteno nahlas dětem za jediný večer, ani nedýchaly. Chybí tam příšery, ale má to zato děj. Nikdo z nikým nebojuje, ale vyzařuje z toho navzdory zasněžené krajině lidské teplo a sounáležitost. Nádhera...

ales8905
10.01.2017 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek. Dobrodružný příběh ze zasněžených polských Tater, navíc doprovozený krásnými barevnými ilustracemi.

Tatry sníh, vločky

Krystyna Boglar
polská, 1931 - 2019
1979  100%Mlha nad Větrnou dolinou
1986  73%Nehlaď kočku proti srsti
1978  0%Kde sú hodiny majstra Kukučku?