Mizení

Mizení
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167231/bmid_mizeni-643ffce9df0f6.jpg 4 41 41

Mizení série

Pro mladé ženy. Příběh vypráví o mladé ženě Michelle, která celý život cosi pomyslně hledá. Lásku? Vytržení ze stereotypního způsobu života, nebo něco mnohem tajemnějšího, s čímž by si obyčejní lidé neměli v žádném případě zahrávat? Je si člověk vždy jist správností svých rozhodnutí a činů? A jsou doopravdy správné? Kolik je možno v sobě unést, než se člověk zbortí jako domeček z karet a je nemilosrdně rozfoukán do všech stran mrazivým ostrým větrem? Život je jako propletené kořeny stromu. Každý kousek má svůj vlastní význam a vše je vryto hluboko do kůry světa. Starodávná nevyslyšená varování vykvetou do trnitých konců, skrz které není cesty zpět.... celý text

EvikU.
10.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka Michelle má dar "Mizení". Když se jí to stane poprvé a zmizí od svého přítele a dcerky do pouště, myslí si, že je to "sen". Na sen je ale to, že na ni míří chlap s pistolí moc živý sen. Pochopí, že sen to rozhodně není, jen neví jak je to možné. Ze situace ji zachrání Ben a navzájem se do sebe zamilují. Ben musí odjet a Michelle se sehnamuje s jeho kamarádem Samuelem a i s ním se miluje a zmítá se v citech mezi dvěma muži.

Postupně poznává i další lidi z domu, upíra Temptationa (krvavý), andělé, osud, čas,...
Jednou v noci zase mizí a omylem přinese i svou nejlepší kamarádku Mary. Ta se zamiluje do Tempa a stává se z ní krvavá.

Moc se mi líbí vymyšlený svět a postavy v něm. Líbí se mi i to, že pak cestovala časem, aby našla Bena. I to, jak návrat do minulosti může změnit chování člověka.

Moc se mi líbily i scény lásky a erotiky. Musím vyzdvihnout nádherné ilustrace, které knížku krásně doplní.

Musím ale vytknout tu její rozpolcenost mezi dvěma muži až do úplného konce. Vždy když byla s jiným tak bezmezně milovala toho s kým právě byla a měla výčitky vůči druhému. Tak nějak na začátku mi to přišlo dobré, ale že si za celou dobu nevybrala nebo respektive vybrala, ale za pár stránek už to byl zas ten druhý a pak zas ten první. Já nevím, ale myslím si, že na začátku je pochybnost a zamilovanost do obou normální, ale když už někomu řeknu "miluju Tě", tak už to myslím vážně a je to jen jeden chlap.

Kniha se četla moc hezky, jsem zvědavá jak to bude v druhém dílu. Jestli se to nějak vyřeší.

Knihomolka97
02.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě trochu zaskočilo, jak byl děj rychlý, nic moc se nevysvětlilo, skákalo se z místa na místo a čas také rychle letěl. Mezi postavami prakticky během chvilky vznikly silné city, které jsem jim v ten moment moc nevěřila. Po tom, co jsem si ale na styl zvykla, bylo to lepší a lepší!
V příběhu se objevil můj oblíbený milostný trojúhelník. Jestli Ben nebo Samuel? Oba muži jsou záhadní, krásní, obětaví.. mé srdce si však od začátku získal Sam.
Zaujala mě i další mužská postava, nikdo jiný než Tempt. :)
Michelle bych za její chování a rozhodování rozhodně nepochválila. Jak ale říká sama autorka, vše má svůj důvod a víc se dozvíme v pokračování. Tak jsem zvědavá. ;)
Menší prostor dostává také její nejlepší kamarádka Mary, která mi teda byla o něco méně sympatická, ale přesto mi jí v jednom momentu bylo líto a chápala jsem její počínání.
V knize jsou krásné ilustrace postav, takže si je ani člověk nemusí sám představovat.
Žhavé scény jsem si užívala, dočkala jsem se mírného napětí i smutných částí...
Velké plus je určitě nepředvídatelnost a originalita. Autorka vymyslela zajímavé zvraty a dostala nás na místa, které jsem vůbec nečekala. Také nechybí různé zajímavé nadpřirozené bytosti. To se mi moc líbilo.
3,5⭐️/5⭐️ a těším se na pokračování!

erotické romány české romány fantasy romány

M. V. Jírová (p)
česká, 1988