Mistrovská díla Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze II

Mistrovská díla Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze II https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519475/bmid_mistrovska-dila-sbirky-grafiky-a-kr-GVw-519475.jpg 5 1 1

Katalog prezentuje vybraná mistrovská díla 19. a 20. století do roku 1945 ze Sbírky grafiky a kresby Národní galerie v Praze. Najdete v něm díla umělců jakou jsou například: Antonín Balzer, rodina Mánesových, František Ženíšek, Julius Mařák, Pablo Picasso, František Kupka a mnoho dalších.

xulij01
16.07.2023 5 z 5

Celkem je zobrazeno 101 grafik a kreseb od různých autorů. U některých je uvedeno více děl, ale zastoupených umělců je opravdu hodně. Trochu jsem se obával, aby kresby nebyly pouhé náčrtky, často slouží pouze k rozvržení jiného díla a nebývají tolik propracované. Většinu zobrazených děl lze ovšem považovat za svébytná umělecká díla. Na pravé straně je vždy zobrazeno umělecké dílo a na levé je k němu menším písmem doprovodný text, kde se čtenář dozví zajímavé informace o autorovi a jeho díle. Text je poutavý a obsažný. Knížka má na šířku 24 cm a na výšku 28.

Autoři knihy

Eva Bendová