Teorie rozpadu

Konečně se v Mistrovských dílech objevuje komiksová legenda Enki Bilal! V Teorii rozpadu najdete hned dvě jeho legendární práce a v obou se mísí politika s thrillerem, depresí a melancholií. V jednom příběhu, Brigády Černého řádu, se bude skupina starců vyrovnávat s minulostí... se zbraněmi v ruce. A v druhém, nazvaném Hon, se sjíždí skupina komunistických papalášů na lov medvěda. Ovšem lovit se nebude jen medvěd......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249365/teorie-rozpadu-ILb-249365.jpg 3.549
Detektivky, Komiksy, Thrillery
Vydáno:, Crew

Kniha Teorie rozpadu

Tomas@S
07.11.2018

Na Teorii rozpadu jsem narazil v knihovne a libilo se mi tema i kresba a ocekaval jsem trochu neco realistictejsiho jako od Joe Sacca. V tom jsem se trochu zklamal, oba pribehy jsou inspirovany historicko-politickymi udalostmi a jedna se o castecnou fabulaci. Kresba na prvni pohled skvela je pri druhem pohledu trochu zavadejici. V nekterych mistech nektere postavy chvilemi splyvaji s jinymi a trochu to mate pri sledovani deje. Falangy mne docela na zacatku vtahly do deje, zacatek je velmi dramaticky. S napetim jsem ocekaval jak se to vyvine. Bohuzel se ten dej tak trochu rozpliznul a zustal takovy az do konce. Lov je trochu bliz realnym postavam a udalostem. Vsechny postavy jsou tam vice mene zaporne. Zajimavejsi mi tam pripadaly flashbacky postav nez vlastni dej, ktery se dal i tak trochu predvidat podle nekterych naznaku. Takze celkove po priznivem prvnim dojmu spise lehke zklamani. Ctyri hvezdicky je az moc.

cepice
31.05.2018odpad!

Kresba se mi nelíbila a zcela jsem postrádal děj, který by byl poutavý, čitelný a smysluplný.

gaspoda
30.07.2017

Kresba libila jen ten pribeh mi tam chybel u obou povidek pritom intro tak navnadilo.
Take po celou dobu jsem citil k hlavnim hrdinum protikomunistickou nenavist.
Fuck me to minulo.
Pro me nejhorší mistři evropskeho komixu.

LordSnape
02.10.2016

Příběhy pojednávající o zasloužilých bolševicích. Nic víc. Falangy Černého řádu mě docela bavily, protože jakmile se pak do toho staříci vloží po svém, je to docela maso. Nicméně příběh o lovecké výpravě a pletkách kdo s kým peče a nepeče, mě až tak nebraly. Navíc jsem už před polovinou nabral dojmu o co půjde a tak to ke konci nebylo už žádným překvapivým zvratem.

yar
18.01.2016

Bilalovu kresbu jsem nikdy něměl rád. Divně deformovné xichty, jako by Eniki trpěl nějakou permanentní halucinací, postavy ploché bez dynamiky a rovnováhy. Nekompaktní a ušmudlané. Scénáře, i přes zajímavá témata a ambice vytvořit něco znklidňujícího, vybočujícího z bězných schémat - nuda, nuda, nuda.
Za tohle by měli vydavatele poslat na Sibiř.
Ideální obrázková knížka pro masochistické pseudointelektuály. Trapte se!

3DD!3
01.10.2015

Politický komiks s profláknutými pointami, do kterého je velice těžké se ponořit. Kresba je výborná, ale v příbězích fiktivního realizmu schází sympatické postavy. Teorie rozpadu vypovídá o tom co bylo, ale nejsem si jistý jestli se tím kontextem Neff v doslovu malinko nesekl, protože neříká co bude v rámci politického náhledu. Říká starou pravdu o tom, že lidé se nemění.

Kapis
07.07.2015

Těšil jsem se na Teorii moc a jsem velmi spokojen! Bilal to nakreslil vskutku parádně, přímo pocitově, obrázky jsou emocemi nasáklé. Pocity postav jsou dobře čitelné z tváří. V první části to jsou převážně odtažité, mrtvolné a vyžilé tváře, které nejsou až zas tak úplně přesvědčeny o tom, co dělají, v druhé části jsou postavy krapet živější, ale upadání východního bloku nezamaskují. Moc se mi líbilo použití žluté barvy u retrospektiv a rudé při vraždění. Tak jako tak, s žádnými postavami z této knihy se nedá plně ztotožnit a myslím, že to měl i autor v plánu a je to dost povedené. Na konec, Neff nezapomene neviditelně postrašit strašlivým krvavým ptákem z východu, to přece nesmí chybět! Ale jinak je jeho doslov věcný a zajímavý. A ještě dvě drobnosti k vydání: prohozeni autor s výtvarníkem, chápu, že taková věc se stane, kdy přes les už člověk nevidí stromy, co už. A v tiráži je pak uvedeno datum vydání v originále 2006 - nemohlo tam být ještě napsáno, kdy vyšly alba samostatně poprvé? Nechtělo se mi věřit, že tento komiks vyšel v roce 2006, tak jsem si to zjistil, ale tato informace mi v knize chyběla. Jinak jedna velká spokojenost, ostatně jako s celým MDEK-em.

RaptoR
16.06.2015

Perfektní věc. Ten nejlepší politický komiks od dob Mause, který u nás vyšel! Více v recenzi na geekcave.cz :)