Mistr a Markétka: grafický román

Mistr a Markétka: grafický román https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25027/bmid_mistr-a-marketka-komiks-Dw8-25027.png 3 41 15

V grafickém románu Mistr a Markétka, pořízeném podle Bulgakovovy předlohy, sledujeme systematické řádění ďábla Wolanda a jeho suity v Moskvě dvacátých a třicátých let. V chaotickém víru událostí se ocitají zejména dva lidé: Mistr, zlomený kritikou svého románu o Pilátu Pontském, a Markétka, s níž má ďábel vlastní plány. Bulgakovův román, který mohl ve své vlasti vyjít až po pětadvaceti letech, líčí fantastické události s makabrózním humorem, který se neztrácí ani v jeho komiksové adaptaci. Přeloženo z anglické adaptace ruského originálu.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

The Master and Margarita: A Graphic Novel , 2007

666Jitka
26.03.2024 4 z 5

Tento počin by se měl prodávat jako příloha ke knize, protože podle mého názoru se v komiksu nelze zorientovat, pokud člověk nečetl tento skvostný Bulgakův román. Čtenář, který tuto originální předlohu nečetl, se lehce ztratí a příběh o dvou časových rovinách mu asi ani nedává smysl. Mistr a Markétka patří k mým nejoblíbenějším knihám a četla jsem jí několikrát, dokonce i sbírám různá vydání tohoto díla, a proto jsem ráda, že je má knihovna bohatší o toto grafické zpracování, které mi nepřijde tak špatné, jak jej zde dost lidí hodnotí - jak jsem však řekla, byl by to pěkný bonus ke knize jako takové.

tomexx
09.01.2022 1 z 5

Totálny cirkus. Cítiť z toho kafkovský štýl ale celé to absolútne nedáva zmysel. Predpokladám, že originál je úrovňou niekde úplne inde.

keny
10.03.2020 3 z 5

Protože jsem knihu nečetla a než se k ní dostanu, chtěla jsem si udělat obrázek, o čem román je, na základě komiksu. Bohužel mě komiks moc nezaujal, kresby se mi moc nelíbily a bylo to na mě moc pochmurné. V ději jsem se chvílemi ztrácela a ani nevím, jestli jsem ho dobře pochopila. V tomto případě je asi opravdu lepší sáhnout prvně po klasické knize.

Kate18
19.06.2019 3 z 5

Klasika zpracovaná moderní formou komiksu. Prolínají se v něm mistrův život a jeho dílo. Jaké zvláštnosti se mohou stát v Moskvě a literárním klubu...

Hiragaen
19.02.2018 2 z 5

Předloha je mou nejoblíbenější knihou, takže jsem byl na adaptaci celkem zvědav i jako fanoušek komuksů. Ovšem celkem dost mě to zklamalo, především se mi nelíbila ani černobílá ani barevná kresba. Také mi to přišlo až moc zkrácené. Ideální mi v tomhle příjde komiks Nikdykde.

habs
17.03.2017 2 z 5

Bylo to asi hodně velké sousto převést Mistra a Markétku do komiksové podoby. Na rozdíl od knihy mě komix moc nenenadchl, je příliš zkratkovitý.

martinstefko
27.04.2016 2 z 5

V případě komiksové adaptace románu Mistr a Markétka se jednoduše ukázalo, že román a komiks jsou dvě velmi odlišné formy. Bulgakov nejspíš věděl, proč volí právě tuto formu a nikoli jinou. Pravda, v té době ještě komiks tolik neletěl, ale stejně, některým dílům jejich původní forma sluší nejvíce.

SolomonSane
19.02.2016 2 z 5

Knihu od Bulgakova jsem sice nečetl, ale bylo to na mě trochu zmatený... černobílá kresba mě tolik neoslovila a ta barevná byla maličko úděsná. Osobně jsem z toho cítil nepochopitelnou tíseň, kterou jsem cítil i při četbe komiksu Zámek.

jirincz
22.07.2015 odpad!

Neznám originál, z děje jsem byl úplně zmaten, nepobral jsem o co jde. Kresba byla divná a vůbec ne oku lahodící. A opět pro mě spousta zbytečné nahoty:/

DanV.
15.11.2014 1 z 5

Nedávno jsem četl knihu a pak si půjčil v knihovně komix... No, musím říct, že na to, jak jsou jeho autoři popsáni jakožto úspěšní umělci, se mi grafická stránka vůbec nelíbí, působí na mne dost amatérsky (což, zdá se mi, je asi záměr). Podání příběhu je příšerně zmatené, chybí spousta a spousta detailů a naprosto se ztratil krásný jazyk knížky. Kdo nečetl, tak bude pravděpodobně úplně ztracen a hlavně si udělá úplně jinou představu o knize, než by pravděpodobně měl. Br.

evickakyticka
13.05.2013 4 z 5

Na první přečtení na mě komiks působil jako kombinace snů o létání (hlavně druhá půlka) a hodiny náboženství. Taky stojí za zmínku to magické psychodivadlo - to mělo říz! Jinak si myslím, že by bylo dobré přečíst originál Bulgakova a komiks si dát jako nášup. Mnoho věcí zde určitě nevyznělo...

OldaB
07.05.2013 4 z 5

Zaujalo mě to, kresba pozoruhodná a příběh bych si rád přečetl i jako román. Pravda, občas jsem se trochu ztrácel.

janha
17.11.2012 3 z 5

Pěkné obrázky, jež připomenou zážitek z četby Bulgakova.

Ikkju
01.11.2011 3 z 5

No přiznám se že knihu neznám, četl jsem jenom komix, a moc jasno o příběhu nemám, je to takové zmatené... Proto tak nízké hodnocení...

DShay
27.02.2011 3 z 5

Tak, opožděně přečteno...kresba se mi líbila, text samotný není ničím novým, co se mi moc nelíbilo, byl výběr scén a trochu přehlížení detailů, které pro mě činí Bulgakův román tak skvělý. Grafický román je spíše vhodný pro někoho, kdo už Mistra a Markétku zná, pokud se s dílem seznamujete poprvé, raději si přečtěte knížku samotnou.

Autorovy knížky

Andrzej Klimowski