Místa v síti

kniha od:

Místa v síti https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242496/mid_mista-v-siti-aO6-242496.jpg 3.7 17
Koupit Koupit eknihu
Bazar

V autobiograficky zabarveném románu Místa v síti se známá slovenská autorka Veronika Šikulová soustředí na osudy tří žen jedné rodiny: babičky Jolany, její dcery Alice a vnučky Verony, které se přímým pohledem na své převážně smutné, avšak statečné životy snaží vyrovnat se svými smutky a zmatky a najít díky nim své místo „v sítích“ kolem sebe a v sobě. Vyprávění nápaditě střídá osoby vypravěče, plasticky vykresluje hlavní postavy i rázovité místní fi gury a působivě evokuje nejen barvy, vůně, chutě světa, který je dávno pryč, ale i různé lidské tragédie působené historickými událostmi či politickými poměry. Místa v síti jsou knihou, v níž se čtenáři zpovídají silné ženy, které v okamžiku, kdy všecko ztrácejí a zůstávají samy, musí najít odvahu žít dál a pečovat o své blízké… Román vychází v citlivém překladu spisovatelky Kateřiny Tučkové, autorky bestseleru Žítkovské bohyně.... celý text

Žánr:
Romány , Literatura slovenská

Vydáno: , Argo
Originální název:

Miesta v sieti , 2011


více info...

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 1

Vierka_kikanika
Vierka_kikanika
21.11.2018 4 z 5

Moja obľúbená autorka. So Šikulovou sa vraciam do detstva. Ľúbim jej spôsob písania. Jazyk raz poetický, inokedy tvrdý, neotesaný, až vulgárne autentický. Pretlak chutí, vôní a zvukov. Smutno-smiešne postavy, ktoré akoby plynule prechádzali z knihy do knihy. Veľa smútku, sĺz, ťažký kríž na ramenách, no na druhej strane maličké radosti obyčajného žitia, prchavé šťastie.

Spea
Spea
16.11.2016 3 z 5

Příběh tří žen z maďarsko-slovenské rodiny. Vyprávění babičky a matky bylo velmi autentické a čtivé, až jsem měla pocit, že přesně takhle se podávají příběhy v naší rodině. Bohužel však příběh představitelky nejmladší generace (mé vrstevnice) byl tak nesrozumitelný, že jsem ho musela přeskakovat.


bookcase
bookcase
23.07.2015 4 z 5

Výpověď tří generací žen jednoho rodu o životě na Slovensku od dob první republiky po současnost. Líbilo se mi hodně, jen jsem přeskakovala vyprávění nejmladší hrdinky, které bylo podáno pro mě nečitelným způsobem.

Štítky knihy

autobiografické prvky

Autorovy další knížky

Veronika Šikulová
slovenská, 1967
2019  82%Kapky na kameni
2015  74%Místa v síti
2014  78%Medzerový plod
2009  74%Domček jedným ťahom
2006  80%To mlieko má horúčku

Kniha Místa v síti je v

Právě čtených1x
Přečtených22x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených3x
Knihotéce31x
Chystám se číst25x
Chci si koupit4x