Milovníci vína aneb Smrt na ex

Milovníci vína aneb Smrt na ex https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518579/milovnici-vina-aneb-smrt-na-ex-r1L-518579.png 3 2 2

Milovníci vína aneb Smrt na ex je druhým ze série detektivních románů Leopolda Králíka. V novém příběhu se čtenáři opět setkají s netradičním vyšetřovatelem, zaměstnancem České školní inspekce Danem Švédou, stejně jako s jeho kolegy policisty Polákem a Vondráčkem. Děj se odehrává v prostředí moravských vinařů a autor zde využil svých dobrých znalostí této komunity, ty mu umožnily věrohodně rozvinout poměrně komplikovanou zápletku. V napínavém příběhu řeší Dan Švéda velmi neobvyklý způsob vraždy. V průběhu vyšetřování i tentokrát několikrát čelí erotickým výzvám, které se mu během pátrání staví do cesty, ale které zároveň mají i zásadní vliv na úspěšné vyřešení případu. V knize, vzhledem k původní profesi autora, opět najdeme i zasvěcenou, pro některé možná až nemilosrdnou kritiku českého vzdělávacího systému.... celý text

martisek21
04.02.2024 3 z 5

Dan se vrací, aby vyřešil další vraždu, zažil pár milostných dobrodružství a obeznámil čtenáře s es větem vinařů. Knížku jsem si užila - opět rychle plynoucí děj, občas zajímavý zvrat, na víno jsem dostala chuť víc než jednou. Oddechovka na dovču jako dělaná.

lukas1948
29.08.2023 3 z 5

Pokud jste útlocitní milovníci vína, tuhle knihu vynechte, mohla by ve vás zanechat trauma. Pokud ale útlocitní nejste, tak si ji naopak přečtěte, protože je to svěží a jednoduchá letní detektivka. A až pak budete někdy na koštu, určitě budete hledat ve víně nové chutě. Na zdraví!

Leopold Králík
česká, 1958