Milostná píseň pro kočku

Milostná píseň pro kočku https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37723/milostna-pisen-pro-kocku-37723.jpg 3 30 10

Hrdinka žije ve vyhořelém vztahu s vyléčeným alkoholikem, pracuje v psychicky náročném zaměstnání sociální pracovnice a propadá se do depresí z osamělosti. Nejsilnější cit, který ve své vyprahlosti cítí, je láska ke kočce. Proto když se objeví podivný muž s temnou minulostí a s cejchem zvrhlíka, který miloval "nadstandartně", otevře v hrdince zřídla divoké vášně, jíž nemůže odolat. Ačkoli má dojem, že je nad věcí a že má díky své profesi jasno, je toho příliš mnoho, co neví... Hrdinčino líčení je do krajnosti otevřené, s hořkým, okázalým cynismem a vulgaritou se hrdinka nezastaví před sebetemnějším záhybem vlastní duše ani před nejintimnějšími detaily jejího sexuálního prožívání. ... celý text

aktijnov
08.01.2022 3 z 5

Doposloucháno na Českém rozhlase. Po knize v "papírové podobě" bych v tomto případě asi nesáhla. Vlastně ani nevím, jak to posoudit. Místy dost absurdní, nepravděpodobné, zvláštní, jindy autor/ka dokázal/a vykouzlit zázrak a člověk musel poslouchat...

Hanjimka
17.12.2021 2 z 5

Četla jsem ušima na Vltavě. Nebylo to úplně něco po čem bych normálně sáhla, ale k pečení cukroví dobré. .

L.Helena
16.12.2021 4 z 5

Četba s hvězdičkou na ČRo Vltava.
Poslouchalo se mi to moc dobře, ale musela jsem se oprostit od představy, že by cokoliv z toho mohlo být reálné. Pak teprve mě to bavilo, v opačném případě by to totiž byl strašně depresivní příběh.

Makii
07.12.2021 3 z 5

Poslouchala jsem na Vltavě. Doufám, že ani špetku z toho autorka nemyslela vážně. Brala jsem to jako recesi a v tom případě myslím, že dobré. Takže za tři hvězdy :)

olga8832
07.12.2021 5 z 5

Nemám moc ráda tohle babrání v pocitech, ale tady se to celkem dalo a příběh byl zajímavý.

rozina351
04.12.2021 3 z 5

Pořádný béčko, místy až péčko, je to čtivý, ale nedivím se, že to autorka publikovala pod pseudonymem :D Oceňuji, že si to alespoň nijak nehraje na hodnotnou literaturu.

Crimble
01.12.2021 3 z 5

Příběh, který vás upoutá a chcete vědět, jak to dopadne. Nemůžu se ale ubránit dojmu určité překombinovanosti a nepravděpodobného jednání postav. Stejně tak občas klišé a instantní "životní moudra". Jinak dobrý.

jirina4159
07.10.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, pro mne chování hrdinky v některých situacích naprosto nepochopitelné, možná pro nedostatek osobních zkušeností nebo také žádných (například s alkoholem u manžela). Muselo ji to hodně sebrat, když se v sedmatřiceti letech pokládala za starou. Takový konec jsem naprosto nečekala, hodně vyhrocené.

PetrCepek
17.04.2020 3 z 5

Agátě je sedmatřicet, cítí se na osmdesát a do základů vyhořelý dům je proti ní novostavbou. Pečlivě napsaný román již rozpadlého (poněkud hermafroditního) autorského páru pro ženy v těžké depresi o tom, že jiná dáma je na tom ještě hůř. "9 a 1/2 týdne" po česku s podstatně drsnějším koncem pro Mickeye Rourkeho i Kim Basingerovou. Tři hvězdy dávám, protože nejsem ženou a žádné deprese mne zatím nedostihly. Ale špatná kniha to určitě není.

lenia1
25.05.2015 5 z 5

Lehce depresivni cteni bez radneho happyendu. Ale za me plny pocet hvezd..uzasna knizka, kterou sem necetla naposledy..vic takovych prosim