Miliónová finta

Miliónová finta https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58833/milionova-finta-58833.jpg 4 9 4

Příběh se odehrává ve světě vysokých financí Jeho hlavní hrdina Peregrin St.Giles se nechtěně ocitne v centru mezinárodní padělatelské aféry,jejímž účelem je zvrátit pozici dolaru na světovém měnovém trhu.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Svoboda

Majendie´s Cat , 1986

Disease
31.10.2022 4 z 5

Je to sice spíš popis akce než thriller, ale podobně jako ve Forsythově Šakalovi se i nějakého toho napětí dočkáme. Ale vzhledem k tomu, že autor ví, o čem píše, stojí kniha i za opakované přečtení.

mcabr
25.11.2021 4 z 5

Pěkný příběh.

Malarkey
01.11.2020 2 z 5

Chvíli jsem si o autorovi něco zjišťoval na internetu, abych ve výsledku zjistil akorát to, že dělal ve finančnictví. To je nicméně z námětu ale jednoznačně patrné. Námět totiž teoretizuje, jak by se dalo takovou měnu, jakou je dolar, devalvovat a nenechat se přitom nachytat kdejakou tajnou službou dané země. Místy kniha byla v rámci padělání poměrně odborná. Postrádal jsem nějaký výraznější cit k postavám, k průběhu příběhu, k důvodu chtít číst dál nebo se zajímat o příběh dál. Přitom začátek a konec knihy vyznívá poměrně zajímavě. U hodnocení jsem pak hodně přemýšlel, jestli dát dvě nebo tři hvězdy. Jsou to ve výsledku takové lepší dvě, ale hlavní děj byl pro mě docela utrpení.

martin9885
05.10.2014 4 z 5

Dobrý příběh jen s rychlejším koncem.

Autorovy knížky

Frank Vaughan Fowlkes