Milionář z chatrče

Milionář z chatrče https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408529/bmid_milionar-z-chatrce-yRY-408529.jpg 4 255 53

Nikdo nevěří, že nepodváděl. Jak by také mohl mladík z mumbajského slumu, který nemá žádné vzdělání, v životě nepřečetl ani noviny a nikdy neslyšel o Shakespearovi, uhodnout odpovědi na všechny složité otázky v televizní soutěži o nejvyšší výhru všech dob? Někdy ovšem stačí velká porce štěstí. Jenže to Rámovi Muhammadu Thomasovi nepřálo už od chvíle, kdy ho jako miminko našly jeptišky v kontejneru na odložené šatstvo. Poznal strach, bídu, nemoc i předsudky. Když kousek po kousku odhaluje obhájkyni Smitě Šáhové svou minulost, zvolna vychází najevo, jak může obyčejný kluk, který nemá tušení, kolik planet má sluneční soustava, s jistotou vědět, že nejmenší z nich se jmenuje Pluto.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Q and A , 2005

azertaaz
31.08.2017 4 z 5

Dobrá kniha, to musím uznat. Film jsme zatím neviděla, ale vůbec mi to nevadí.

Luckyes
11.05.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Četla jsem ji hlavně proto, že se mi líbil film, ale nakonec jsem zjistila, že děj je vlastně docela odlišný. A jako vždy jsem se přesvědčila, že kniha je mnohem lepší než film :).

Alpasstyle
14.08.2016 5 z 5

Líbí se mi nápad a promyšlenost všech příběhů ke každé soutěžní otázce. Konec se dobírá nečekaným závěrům, v podstatě jako celý příběh hlavního hrdiny. Za mě 5 hvězdiček a doporučuji přečíst! :)

petra4080
17.05.2016 3 z 5

Dojemný příběh, zajímavé myšlenkové pochody, trocha historie, hodně lidskosti. Děj je bohužel tak trochu neuvěřitelný, ale jo, bavil mě. Četlo se to vážně samo.

Mixxa
23.02.2016 5 z 5

Knížka mě zaujala, ale občas byla zdlouhavá, což u filmu nebylo tak patrné.

Kabi
06.10.2015 4 z 5

Popisovaný život v Indii je sice krutý, ale kniha je skvěle napsaná. Moc mě bavila. Film jsem neviděla a ani o to nestojím. Kniha je téměř vždy lepší:-)

kannibal28
16.05.2015 4 z 5

chlapec to mal dobre vymyslené velmi zaujimave to bolo

ondrej6240
11.05.2015 4 z 5

Kniha byla mnohem zajímavější než film.
Velmi dobře zvolený formát kapitol. U mě za 4 hvězdy. :-)

Leskodka
03.05.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbí!a, četla se mi velice dobře a nerada jsem ji na noc odkladala. Film jsem zatím neviděla, ale podívám se pro srovnání. Čtení jsem si užila, zajímavé, napinave , poutavé.

Angelika Hana
01.09.2014

Úžasný příběh. Ještě se podívám na film, ale většinou bývá kniha lepší.
Tak jsem měla pravdu, po shlédnutí filmu. Kniha nabízí opravdu o dost lepší příběh.

1v8na
29.08.2014 5 z 5

Příběh byl vynikající, apínavý a plný lásky. Film byl taky dobrý, ale trochu o něčem jiném. Kniha se mi líbila mnohem více.

Ivanka83
21.08.2014 4 z 5

Velmi pěkně napsaná a čtivá kniha.

Leenah
10.02.2014 5 z 5

Kniha se skvělým námětem. Škoda jen toho přehnaného happyendu :)

DianaC
08.12.2013

O tomhle snad nemusíme ani debatovat! Jedna z nejlepších knížek, neuvěřitelně čtivé, poutavé, nemám co vytknout.

666
20.10.2013 5 z 5

přečetla jsem knihu jedním dechem - ale ten závěr!!!!!!!!! úplnej Bolywwod

kakaol
09.10.2013 5 z 5

Do knihy jsem se začetla velice rychle, je neuvěřitelné, do kolika situací se dostává takový "průměrný ind".
Myslím, že nejlépe lze dojmy z knihy shrnout takto: "Víte, my chudí taky dovedeme klást otázky, na které jen tak někdo neodpoví. Vsadím se, že kdyby si takovou soutěž vymyslel někdo z nás, bohatí si ani neškrtnou. Já sice nevím, jakou měnou se platí ve Francii, ale zato můžu naprosto přesně říci, kolik bere lichvář z vedlejší ulice. Netuším, kdo jako první stanul na měsíci, ale dobře vím,kdo u nás v Dháraví rozjel načerno vypalování cédéček. Kdybych se Vás na to zeptal, dovedla byste odpovědět?"
Rozhodně stojí za přečtení.

Zorka
14.09.2013 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem na základě komentářů čekala od knihy víc. Stavba textu, kdy hlavní hrdina líčí retrospektivně své obhájkyni, jak dospěl k jednotlivým odpovědím, je zajímavá, v polovině knihy mě ale spíš začala nudit, stala se stereotypní záležitostí. Závěr pak trošku nabral na dynamice, nicméně i tak je to pro mě spíš průměrné dílo.

Nikar
21.08.2013 4 z 5

Když jsem knihu četla poprvé, byla jsem u vytržení. Je špatné říci, že se mi líbila, když popisuje praktiky a život v Indii. Avšak i mezi špínou, chudobou a krutostí lze nalézt přátelství, lásku a smích. Když jsem ji četla nedávno podruhé, bohužel mi to kazila skutečnost, že jsem viděla mezitím i film, který mě opravdu zklamal.

Venezia
13.07.2013 5 z 5

Krásna kniha o súčasnej Indii, sile lásky a priateľstva.
Film patrí k najhorším filmom, aké som kedy videla - dej a konanie postáv postrádajú logiku.

"Môžeš mi vysvetliť, prečo zahadzuješ mincu, ktorá ti prináša šťastie?"
"Pretože ju nepotrebujem. Šťastie je niečo, čo musí prísť zvnútra."

Rup
21.05.2013 5 z 5

Jestli to někdo nepochopil, tak kniha není o milionářské soutěži, ale o současné Indii zhuštěné do několika stránek a podané na zlatém podnosu. Podle mého není co vytknout. Skvělé.

Indie zfilmováno

Vikas Swarup