Mikroprocesory a mikropočítače

Mikroprocesory a mikropočítače https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356662/bmid_mikroprocesory-a-mikropocitace-b9O-356662.jpg 5 1 1

Po přehledu vývoje mikropočítačové techniky pojednávají autoři o technologii číslicových polovodičových obvodů a pamětí LSI a vysvětlují základní pojmy výpočetní techniky a obecné vlastnosti mikroprocesorů. Probírají mikroprocesory a mikropočítačové stavebnice, řezové procesorové stavebnice, programové vybavení mikropočítačů, seznamují s aplikací mikroprocesorů a nastiňují perspektivy dalšího vývoje.... celý text

ijcro
03.02.2021 5 z 5

Tato kniha byla před léty svatým grálem pro uživatele mikroprocesorů a možná i návrháře systémů (asi proto, že v té době jiná přístupnější literatura nebyla a autoři psali svěží, neobyčejně srozumitelnou formou oproti mnohým soudobým suchopárným skriptům). Díky této knize jsem dokázal sestavit svůj první tříčipový mikropočítač vybavený displejem a klávesnicí z bulharské kalkulačky. Fungoval na jednu plochou baterii (v roce 84) a v součástkách mě stál dneska neuvěřitelné peníze.
Z historického hlediska vývoje hardware je to stále neobyčejná knížka, protože je hezky česky a dotvářela (ustalovala) mnoho odborných termínů, které jsou nyní už téměř polozapomenuty, jelikož většina odborného textu se snad už ani nepřekládá.

počítače procesory, mikroprocesory mikropočítače

Autoři knihy

Kniha Mikroprocesory a mikropočítače je v