Miki Volek: nespoutaný život krále českého rock and rollu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Miki Volek, nekorunovaný král českého rock and rollu, se utápěl v alkoholu a bral drogy. Jeho vizáž i projev byly na začátku šedesátých let něčím nevídaným. Blonďák v tmavých brýlích, křiklavé košili, úzkých kalhotách, s řetězem na krku a zlatým prstenem. Nepřehlédnutelný, kontroverzní. Nejdivočejší představitel domácího rock and rollu a idol šedesátých let obětoval hudbě úplně vše. Rock and roll nikdo nepřežije…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307242/miki-volek-nespoutany-zivot-krale-c-yKk-307242.jpg 4.46
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Miki Volek: nespoutaný život krále českého rock and rollu

Přidat komentář
Tahit
03.10.2016

Khiha byla velice zajímavá.

superrodina
11.09.2016

Mladý „šoumen“ s blonďatými vlasy v černých brýlích se nezvykle vlní u mikrofonu. A lidí šílí. Holky blázní a rocker Miki si může vybírat. Jako by neměl žádné zábrany: děvčat na jednu noc je nespočet. Nebo spíš „kurev“. Neváží si jich. Jsou tak snadno dostupné. Ale on není o moc lepší. A ví to; častuje se podobnými nechvalnými tituly. Jakoby život byl jen teď. Je na vrcholu, je král, je český Elvis.

Se svým zaoceánským protějškem toho měl hodně společného: láska ke stejnému hudebnímu žánru, závislost či upjatost k matce, sklony k tloustnutí až k jakési podivné opuchlosti, tragická nevyjasněná smrt, drogy.

Rovněž to byl Elvis, který Mikiho přivedl k Rock and Rollu. Bylo mu třináct roků, když si přečetl článek (sic pranýřovaný) v tehdejším socialistickém Dikobrazu o úpadkové západní hudbě. Efekt byl opačný. Pubescent Miki začal Elvise obdivovat.
Více na
http://www.superrodina.cz/2016/09/10/zivot-krale-ceskeho-rock-and-rollu-divoky-vrchol-a-temny-pad/