Mike a Lili

kniha od:

Mike a Lili obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Jsou vysokoškoláci. Jsou katolíci. A zamilují se. Mike a Lili si užívají svou pohádku a řeší všechny běžné problémy zamilovaných, zatímco před Monikou leží úplně jiný problém. Je těhotná. A otcem není nikdo jiný než Mike.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386016/mike-a-lili-qVi-386016.png 4.412
Žánr
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Lenka Češková
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Mike a Lili

Přidat komentář
Aba942
10. ledna

Mám dotaz. Jak mám začít číst knížku?
Děkuji za odpověď

Jarka_rybář
02.10.2020

Moc pěkná a chytlavá knížka. Problémy, které ti mladí řeší, a to, jak vyzrále se k nim postaví... Opravdu dobré. Je vidět, že autorka jejich svět dobře zná. Což mohu posoudit i podle toho, že v mnohém jsem se sama poznávala, knížka je tedy opravdu ze života.


LibraryGirl
02.05.2020

Příběh se mi moc líbil. Je to příjemný romantický příběh, ale je tak reálný, že se klidně mohl stát. Autorka má velmi dobrý vypravěčský styl. Rozhodně bych si ráda přečetla i další knihu od autorky.

Elmo
19.08.2019

Na katolické prostředí velmi odvážné téma, zajímavě vymyšlená zápletka. Střídání postav se mi taky líbilo, příběh to oživilo.
Co si budeme říkat, je to trochu kýč a červená knihovna, ale prostě mě to vzalo a pár dní stále nutilo na příběh myslet, tak jsem tomu všech pět hvězdiček dal.
Oceňuju, že někdo napsal příběh z prostředí, které tak nějak můžu nazvat svým vlastním.

RemiBlack
12.05.2019

2019/21
Neberte to prosím zle. Vážím si autorky a nechci nikoho urazit. Ale nemůžu pochopit, že tahle knížka je sepsaná věřícím člověkem pro další věřící. Není to spíš antireklama? Přečteno už pár týdnů zpátky, ale až teď mám odvahu napsat komentář. Protože tohle jsem vážně nečekala. Ať už jsem čekala cokoliv, při prvním odstavci jsem rozdýchávala menší infarkt a rozhodně nebyl poseldní. Well, pomalu jsem si na ten styl zvykala, ale asi ve dvou třetinách to Lily totálně zabila a mně už se nechtělo o nich dál číst. Kolegové z Anglie mají pro tuto situaci naprosto dokonalé označení. "Not my cup of tea."

MartinaF
10.10.2018

Přečteno a zůstává ve mně hodně krásný pocit z této knihy. Četla jsem jedním dechem, protože všechno je v příběhu tak reálné a přirozené, napínavé a bolestné. Zkrátka příběh ze života. Ano, trochu to byl hodně zvláštní trojúhelník, ale proč ne. Titul doporučuji.

smona
07.08.2018

Kniha je čtivá, příběh je zajímavý. Zaujalo mě, jakým způsobem mladí lidé dokáží řešit problémy, se kterými by zápolil leckterý zkušený dospělý. Do samotného konce knihy jsem nedokázala odhadnout, jak celý příběh vlastně skončí. Líbí se mi, že příběh není vyprávěn jen z jednoho úhlu pohledu hlavního hrdiny, ale že v něm čtenář může vyčíst pocity všech hlavních postav a zamyslet se nad tím, jak je komunikace mezi lidmi složitá. Jak může jedno sdělení vést k rozdílnému pochopení. A také fakt, že jedna situace, kterou prožijí hlavní hrdinové současně, může u každého z nich vyvolávat jiné emoce, a také z ní každý z hrdinů vyvodí jiné závěry.

ma.s.
30.07.2018

Ze začátku při líčení období zamilovanosti hlavních hrdinů jsem si zavzpomínala na období svého života, kdy jsem totéž sama prožívala. A žasla jsem, kolik detailů autorka popisuje, které se podobaly mým vzpomínkám, tyhle milé drobnosti už se mi skoro vykouřily z paměti. A když přišla smutnější část, nedokázala jsem se odtrhnout od čtení knížky, hltala jsem kapitoly, protože jsem nutně potřebovala vědět, jak vše dopadne. Docela bych si dokázala představit vyprávění oněch událostí i formou filmu. Je to silný příběh.

1