Michel Foucault: fatální nedocenění významu konformity

Michel Foucault: fatální nedocenění významu konformity https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87611/bmid_michel-foucault-fatalni-nedoceneni-vyznamu-konformity-87611.jpg 4 6 1

Člověka si v éře globálního kapitalismu podmanilo vědomí, že tato všechnyobjímající a všeobjímající síla, buď již je, nebo zásluhou svého permanentního bytnění brzy bude vskutku všemocná. Testy DNA, Echelon, zpravodajské družice detailně monitorující planetu... A to je jenom špička ledovce... Neopodstatněný strach odstranil kritický rozměr lidského rozumu... Odpor mizí ze světa... Takto bylo zabráněno veškerému alternativnímu myšlení. Takto byl ovládnut lidský duch. Takto byla zformována konformní lidská bytost.... celý text

NiNo
15.09.2016 4 z 5

Bohužel jsem zprvu ke knize přistupovala jako k sociologickému pojednání, jde však o filosofii. Kniha se nedá označit jako lehké čtení, ale rozhodně je zajímavá.
P.S.: Při čtení čtvrté kapitoly jsem si uvědomila, jak vznikají "vědecky" podložené konspirační teorie. Kdyby to takto fungovalo, žijeme v celosvětové totalitě.

Autorovy knížky

2008  80%Michel Foucault: fatální nedocenění významu konformity