Trofej

Trofej https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241806/mid_trofej-KJZ-241806.jpg 4 157 43

Mladý manželský pár se po několika letech vydává na společnou dovolenou. Když se jim ale na paty navěsí skupinka brutálních násilníků, promění se výlet do zimních hor v noční můru. Násilné činy v drsné severské krajině však nezůstanou utajeny. Elisabeth Caspersenová, hlavní dědička celosvětově působícího dánského průmyslového impéria, nachází po nějaké době v trezoru svého otce dvd dokumentující krutou organizovanou honičku a popravu lidí. Takový materiál by mohl fatálně ohrozit prosperitu celé rodiny. Případ proto Elisabeth předá do rukou soukromého detektiva Michaela Sandera, který krok po kroku odhaluje složité vztahy válečných veteránů z Balkánu a Afghánistánu, kteří ze záliby honí a mučí lidi. Při vyšetřování zločinu se jeho cesta zkříží s cestou kriminální komisařky Lene Jensenové, která odhaluje příčiny záhadné sebevraždy vojáka a zároveň se snaží odhalit a pomstít násilné zneužití své dcery. Ukazuje se, že spolu všechny události úzce souvisí. Michael Sander a Lene Jensenová, oba vlci samotáři, musí v pátrání po stopách zločinu pokračovat společně. Ale role honců a honěných se brzy otáčí. Kdo se stane další trofejí? Kdo jde vlastně po stopách komu? A kam až ty stopy vedou?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Trofæ , 2013

Nestorkea
17.05.2017 4 z 5

"Začínal si uvědomovat, proč je lepší se nepřimotat mezi medvědici a její mláďata. To je zatraceně nebezpečné místo. Ti lovci udělali neobyčejně hloupou chybu, když jí sebrali dceru, blesklo mu hlavou. Pohrávali si s tlačítky ve strojovně přírody. A protože jsou to chlapi, nepochopili, jak to bude nebezpečné."

V knihovně mě zaujala obálka. Vidina toho, že celá kniha bude o pronásledování dvou chudáků v divočině, mě moc nepřitahovala, ale po pár stránkách jsem zjistila, že děj se odehrává jinde. Mrazí mě představa, že by se něco podobného mohlo opravdu dít. Skvělý, čtivý příběh.

Danago
01.02.2017 5 z 5

Nad knížkou jsem dlouho uvažovala, ale nakonec mi to nedalo a koupila sem si ji. A udělala jsem dobře. Naprosto skvělý příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout.
Napětí začíná s první stránkou, bez hluchých míst a ke konci vysloveně graduje.

napojose
20.08.2016 4 z 5

I mně se kniha dostala do rukou náhodou. Od začátku do konce plná napětí, příběh graduje, zahrnuje vše, co od tohoto žánru čekám. Doporučuji.

Kamínek
06.06.2016

Nádhera...skvělý příběh, od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Narazila jsem na ni náhodou a už teď se těším na další dílo autora, přeložené do češtiny.

jarin58
07.05.2016 5 z 5

Parádní kniha,napětí ke konci až neskutečně graduje.

veronika_m
20.04.2016 5 z 5

Super čtivá a napínavá kniha od první do poslední stránky. Škoda, že jeho další knihy zatím nejsou v ČJ nebo já je alespoň nenašla...

vincek1
31.10.2015 5 z 5

Knihu jsem náhodně objevil při návštěvě knihovny. Děj knihy graduje a chvílemi mi připadal, jako když jedu z kopce a nemám funkční brzdy. Jen díky tomu, že se snažím šetřit oči jsem knihu četl čtyři dny.

rabor
16.10.2015 3 z 5

Na jednu stranu je v tom skoroagent a otázky okolo vojensko-prúmyslového komplexu jako v thrilleru, a na druhou stranu policejní komisařka, to klasické vyšetřování případu a když děj zpomalí tak všichni začnou pít kafe a kouřit cigára jako v každé stereotypní detektivce. Takže trošku kočkopes, ale dobrý, lepší by bylo asi říct dva v jednom. Nebyl jsem si touto knihou jistý, ale pak jsem přečetl první kapitolu a musel jsem vědět, co bylo v tom pytli! Samozřejmě jsem to tušil, ale skrytě jsem doufal, že mu třeba jen přinesli zapomenutou svačinu a všechno je to jen velké nedorozumění, ach jak jsou ty krimithrillery kruté.

vnimat_Krasu
26.08.2015 3 z 5

Trofej má slušnou zápletku i hrdiny, kteří nejsou úplní idioti. Přesto jsou to pouhé dva dny od doby, co jsem ho dočetl, a v hlavě mi z něj nezůstalo ani smítko. A může za to Jacobsen, který neumí vrstvit napětí, nedokáže sestavit akční scénu, aby z ní alespoň jemně tekl adrenalin (dům v plamenech je exemplární příklad) a místo kvapného závěru pak Trofej spíše zpomaluje. A je to škoda, protože příběh je nadmíru uvěřitelný, nikdo tu nechlastá ani nepodvádí starou a vlastně se to celou dobu tak nějak dotýká zlatého stropu britských thrillerů. Jenomže ne. Prostě to tam není.

jiri77
21.07.2015 3 z 5

Kniha mě bavila tak někam za půlku a pak se to začalo zhoršovat,vadilo mi že se z hlavních postav stali nepřemožitelní akční hrdinové které nic nebolí a ze všeho vyjdou až neuvěřitelně. Poslední části knihy mě celkem nudili a těšil jsem se až budu na konci ,který byl takový,, nemastný,neslaný''. Čekal jsem něco více. Kniha to není špatná a celkem dobře se čte ale za mě je to takový průměr.

e-Lisbeth
18.07.2015 4 z 5

Trochu smolařský hlavní hrdina, mdlá policejní komisařka a jeden psychopat = celkem napínavé počtení.

Disease
07.07.2015 5 z 5

Tohle je opravdu thriller, ne "skandinávská krimi". A to je dobře.

evasamankova
25.06.2015 4 z 5

Napínavý a čtivý thriller, který zpočátku zápletkou trochu připomíná film 8mm. Ale opravdu jen na chvíli, protože brzy se pouští po vlastní a naprosto rozdílné cestě.
Většina děje má díky hodně poklidnému tempu blíže k detektivce, ovšem v několika pasážích výrazně přituhuje a čtení se mění v hodně drsný thriler.
Jednu výhradu ke knize mám - a to k poněkud kostrbatému pospojování všech linek/postav. Nad příběhem mi zůstal viset takový mlhavý, trochu nepřesvědčivý opar.

marcela6320
16.06.2015

Právě jsem dočetla ,napínavý příběh.Moc hezky napsaný.Opravdu vám nedá spát.

Joges
10.06.2015 5 z 5

Za temně zelenou obálou se skrývá docela napínavý krimithriller, který je dobře napsaný. Děj je nápaditý, napětí pozvolna narůstá, mírný přísun informací o Dánsku a okolních státech je zaručen, najdou se tu i stopy humoru. Občasné protahování děje či ojedninělé brutality překvapovaly jen zcela výjimečně. Závěr nijak nenadchl, ale když přivřu oko, nějakých 90% knize přeci jen udělím. Celkově je Trofej napínavá a dobře se čte.

Hella
07.06.2015 4 z 5

Překvapivě perfektní příběh. A když si vezmu, že na Trofej nebyly ani žádné reklamy či upoutávky, tak je to o to lepší. Těším se na další autorovy počiny.

majkuska
28.04.2015 5 z 5

Včera dočteno a už se těším na další knížky od tohoto autora :) Přečteno za 2 dny :)

jonathan
24.04.2015 5 z 5

Kniha sa mi dostala do rúk úplnou náhodou držala som ju poctivo dva dni a nepustila. Výborné čítanie, strhujúci dej a super zápletka.Verím že tomuto pánovi čoskoro výjdu aj predchádzajúce tituly.

Palele
20.04.2015 5 z 5

Za mě opravdu příjemné překvapení, vzdáleně mi to trochu připomnělo film 8 mm, ale zároveň je to úplně jiné. Originální, přečetla jsem jedním dechem.

Daenerys
20.04.2015 4 z 5

Než se některé knihy objeví na trhu, předchází je všudypřítomná nabubřelá reklama - když se jí necháte zlákat, mnohdy následuje zklamání - kniha vlastně nestála za to a to nejlepší na ní byla právě ta poutavá reklama...
Zde mám naopak pocit, že Trofej se vyloupla na světlo Boží v naprosté tichosti a málem mi unikla, zavadila jsem o ni náhodou a už samotná anotace zaujala - no a obsah rozhodně nezklamal! Napětí provází čtenáře od první do poslední stránky, příběh plynule "teče", žádná hluchá místa či nudné pasáže. Občas trochu drsné, ale takovou knihu si asi nevyberou ty nejjemnocitnější povahy, takže je vše, jak má být. Neměla jsem pokoj, dokud jsem nedočetla a byla jsem vážně nadšená a pohlcená vlastně hned od začátku. Příjemné překvapení, doporučuji.

dánská literatura

Steffen Jacobsen