Odplata

Odplata https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347103/bmid_odplata-rL5-347103.jpg 4 56 19

V kodaňském zábavním parku Tivoli odpálí sebevražedný atentátník bombu a zavraždí tak 1241 lidí. Do parku ho zadem pustí nic netušící pákistánská dívka Ain. Po několika měsících se Ain spojí s Lene Jensenovou, policejní komisařkou, a tvrdí jí, že ji někdo sleduje. Během telefonátu skočí pod přijíždějící vlak a zemře. Lene nevěří, že šlo o sebevraždu a na vlastní pěst se pouští do pátrání. Stopy však vedou hlouběji do nitra teroristické organizace, která plánuje zaútočit během kodaňského summitu.... celý text

Hkk935
29.07.2023 5 z 5

Začátek pomalý, ale postupně se dej šponoval a bylo to velmi skvělé čtení. Závěr, a tím myslím úplný závěr, překvapivý...i když teď vím, že mě to mělo trknout..kde na tebe vzala číslo...?

Dajine
22.05.2022 5 z 5

Napínavé s pomalejším rozjezdem. A malé překvapení na konec.

karin4338
07.01.2022 4 z 5

Jacobsen pisat vie, o tom nie je pochybnosti. Keby to bola prva knizka serie, tak dalsiu by som uz necitala. Ale po Trofeji som proste musela.
Bohuzial tema terorizmu mna osobne vobec neberie. Lene a Michael su ale super. ;)

Patapuf
17.12.2021 4 z 5

Začátek mi přišel takovej jalovej a trošku jsem se v tom ztrácel, ale postupně se děj rozjížděl a konec už spíš připomínal volný pád.... proto to nakonec kniha vytáhla z trojky na čtyři hvězdy... jediné co mě zarazilo byla na konci ta finta s tou bundou... to bych asi udělal hned, abych poznal rozdíl mezi Lenou a kopií.... stejně jako její reakce na konci ohledně Michaela...

Danago
06.11.2021 3 z 5

První knížka autora Trofej mě bavila o hodně víc a asi mi mnohem víc sedla. Bohužel u této knížky mě asi hlavně nesedlo téma sebevražedných atentátníků . Celkově konspirační témata nejsou nic pro mě. Navíc po poměrně krátké době je jasné kam to všechno bude směřovat a jak to dopadne, takže jde jen o to užívat si průběh knížky jako takové, bez očekávání nějakého velkého překvapení.

orinka3
17.10.2021 4 z 5

Kvalitní, ale podle mě tak trošinku za vlasy přitažená detektivka. Autor píše špičkově, poutavě, využívá současné problémy k tomu, aby čtenářům ukázal, jak by to mohlo i dopadnout. Kdyby se to opravdu teroristům podařilo. Konspirace až neuvěřitelná, Lena i Michael prokazují nadlidské schopnosti odolávat jak stressu tak i zraněním. Trofej se mi ale líbila víc.

kástečkou
10.01.2021 4 z 5

Povedeně vykreslená atmosféra, počínání některých postav (včetně Nazíry) pro mne bylo chvílemi neuvěřitelné, ale zapadlo do dějové linie. Živá četba, vyvolávající spoustu představ a obrazů. Nikdy jsem se o tématiku nábožensky podkreslených útoků nezajímala, ale tato kniha mne nadchla!

princesse
07.09.2020 4 z 5

Ačkoliv knihy s tímto tématem nečtu moc často, tak to bylo skvělé zpestření. Početla jsem si skvěle.

zdendula31
02.05.2020 4 z 5

Trofej byla mnohem lepší,ale stejně se těším na další.

PetraBery
14.01.2019 4 z 5

Druhý případ vyšetřovatelky Lene Jensenové, která spolu s Michaelem Sanderem řeší nejen možnost dalšího teroristického útoku, ale i křivé obvinění z vraždy. Povede se odhalit celou síť organizace? Současná politická detektivka, možná o maličko slabší než předchozí dílo Trofej.

Vilma232
04.10.2018 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Určitě si přečtu i předcházející autorovo dílo.

Disease
21.09.2018 4 z 5

Slabší než předchozí kniha. Nebo mi možná první díl kdysi hodně sednul.

YurgenTM
27.07.2018 5 z 5

Skvělá detektivka

Yaruschka
24.05.2018 5 z 5

Vítejte v dnešní Kodani...:))

felia
06.10.2017 4 z 5

Velmi dobrý thriller

Nestorkea
31.08.2017 3 z 5

Trofej byla podle mě lepší. Začátek byl pomalý a zhruba od poloviny jsem tušila, jak to dopadne. A to se mi moc často nestává. Žádné překvapení, i když konec měl rychlý spád a byl akční. Ale vzhledem k tomu, že hlavní postavy jsou fajn, sáhnu i po dalším dílu.

Hella
30.07.2017 4 z 5

Skvělé. Jen se nemůžu ubránit dojmu, že Trofej byla ještě o něco lepší.

mmmisulka.r
25.07.2017 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu. Místy sice maličko nadnesené, obzvláště pak jednání policie a jednotlivců, ale díky tomu to mělo grády. Aktuální tématika, skvěle domyšlené a propracované.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

tomik183