Mezi nebem a mořem

Bylo mi trochu divně. Sedat na vodu není maličkost ani v klidném počasí. Z výšky vypadají vlnky docela mile, a přitom mohou být dobře několik metrů vysoké. A kdo zaručí Hajnému, že sedne zrovna tam, kde bude vlna placatá. Kdo zaručí, že mašina nezakopne nosem o vlnu a že nepojedeme ke dnu jako kámen. Ještě dobře, že Hajný je starý ostřílený kozák, který má mašinu v ruce a ví, co s tím může dělat a co ne. Odbíhal jsem od rádia stále častěji a díval jsem se na ty potutelné budíky, jak sebou mrskaly. Výchylky tlakoměrů byly stále větší a obrátky začaly kolísat tak, že už i já jsem to slyšel. Měli jsme výšku dva tisíce stop. Díval jsem se na Josefa od rádia a přemýšlel, mám-li mu něco říct......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/148736/mezi-nebem-a-morem-sNe-148736.jpg 42
Literatura faktu, Literatura česká
Vydáno:, Naše vojsko

mijagi80
10.09.2013

Autor sloužil jako telegrafista u 311. pobřežní perutě RAF. První let absolvoval na dvoumotorovém bombardéru Welington, kdy útočil na konvoj plující kanálem La Manche. Angličané zpočátku k českým vojákům přistupovali s nedůvěrou, ale v průběhu bojů vysoce ocenili jejich schopnosti.

letci

Zdeněk Hanuš Knapp