Mezi dvěma oceány

V závěrečné knize reportáží o cestě Latinskou Amerikou vyprávějí oba čs. cestovatelé o jízdě, která je vedla Panamou, Kostarikou, Nicaraguou přes Salvador a Guatemalu do Mexika a odtud zpět do Evropy. V pestrém sledu se i tu střídají obrazy současného života domorodého obyvatelstva, přírodních scenérií, starých kultur a četná dobrodružství v zemích ovládaných dolarem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18535/mezi-dvema-oceany-5r0-18535.jpg 4.818
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Orbis

Mezi dvěma oceány, 1959

Kniha Mezi dvěma oceány

Skip
17.12.2014

Poslední část cesty, která začala na severu Afriky. Tentokrát se naši cestovatelé na poslední etapě „probili“ přes střední Ameriku (Panamu, Kostariku, Nikaraguu, Honduras, Salvador) až do Mexika a odtud zpět domů. Líbí se mi, když jsou autoři faktografičtí. Horší je to, když začnou popisovat přírodu, protože používají příšerné, kýčovité metafory, což k nim ale bohužel patří a používají je ve všech knihách, tedy alespoň v těch, které jsem již četl, ale řekl bych, že budou i v těch, které mi tu ještě čekají na přečtení. Holt musí čtenář přetrpět „noc ztěžkla tmou“, „střípky hvězd“, „zlatý dukát Měsíce“ apod.

Elrond

Pokud se chystáte do Kostariky, doporučuju knížku Z+H pročíst. Zvlášť popis kráteru sopky Irazú.

cestopisy Střední Amerika Latinská Amerika

Autoři knihy

Jiří Hanzelka
česká, 1920 - 2003
Miroslav Zikmund
česká, 1919

Kniha Mezi dvěma oceány je v